Wpis z mikrobloga

Wołam @kurzi5 @dziecielinapala @kibiklops @Solitary_Man @OldNoob @Silikon @Serv_HVAC @anty-fronda @nintendo89 @kocha_to_poczeka @Juzef @kijek_samobijek odnośnie aktualizacji wpisu o buforze ciepła. Góra i strona zaworów ocieplona 1 cm folii termoizolacyjnej, teraz pytanie czy ocieplać jeszcze jedną stronę, czy tylko walić płytę 10 cm poliuretanu? Jutro zaczyna się montaż, ktoś podłączał pompę do termostatu? Bo gość był trochę zdziwiony jak mu o tym mówiłem, a przecież o to chodzi, żeby ciepłą wodę na kaloryfery pchał jak trzeba, a nie non stop. Zawór trójdrożny też się podpina pod termostat, czy pompa albo termostat, bo różnie widziałem na schematach.
goothic - Wołam @kurzi5 @dziecielinapala @kibiklops @SolitaryMan @OldNoob @Silikon @S...

źródło: comment_PN5FY841To5MHXbO881yHTU7YOrOKWso.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ocieplać jeszcze jedną stronę,


@goothic: ociepl jeszcze jedną stronę. izolacji nigdy za mało.

Zawór trójdrożny też się podpina pod termosta


@goothic: najlepiej kupić sterownik zaworu trójdrożnego z wyjściem na termostat.
  • Odpowiedz
@Silikon: dzięki za odpowiedź, wtedy termostat idzie tylko na zawór trójdrożny, czy na pompę też? Bo jak tak się zastanowić, to w sumie po co na zawór termostat, nie wystarczy na pompę (zasilającą CO i CWU), jak za zimno to odpala jak ok, to ją wyłącza?
  • Odpowiedz
@goothic: zapoznaj się z sterownikami techa. Bardzo fajny sterownik do sterowania pompą i zaworem trójdrogowym bądź czterodrogowym z możliwością podpięcie termostatu/regulatora pokojowego bądź działanie z pogodówką. Jest też sterownik C.W.U. Może wolisz sterownik od nich z nieco wyższej półki wtedy jest jeden i można dokupić moduł internetowy.
  • Odpowiedz
@Silikon: aż tak skomplikowany układ to nie będzie, nie ma miejsca w kotłowni na jeszcze jedną pompę i sterownik. Z tego co się rozmowilem z fachowcem, to będą dwa obiegi, mały kocioł-bufor i większy bufor co+cwu, teraz muszę pomyśleć jak podłączyć termostat i jaka temperatura będzie wychodziła z zaworu trójdrożnego, żeby to miało ręce i nogi w tak prostym układzie. Moje założenie jest takie: rozpalamy pięć tylko jak jest potrzebne
  • Odpowiedz
@kurzi5: tam takie ogólne informacje to owszem, ale na schematy no sobie mogłem popatrzeć i głową pokiwać;) nie znam się na tyle i dyskutuję wszystko z gościem co mi podepnie to wszystko.
  • Odpowiedz