Wpis z mikrobloga

Mirki korzystające z chińczyków (dokładnie z #meizu M3 Note). Czy korzystacie z #flyme 6.3.0G, czy z niższej wersji?
Niby ta jest najnowsza stabilna, ale zupełnie nie jestem w stanie zmusić telefonu do współpracy (tj. serwisy Google nie chcą współpracować, wieszają się, nie chcą się zupełnie zsynchronizować). Warto zrobić revert do jakiejś wcześniejszej części, żeby to jakoś naprawić?
#android #xiaomi #kiciochpyta
  • 6
@FortisTwo: Po jakiś 8 godzinach już odkryłem co jest nie tak (przynajmniej w moim wypadku)

Jeśli masz Androida 5.1, to wszystko psuje aktualizacja Google Service (do 12.8.72). Zrewertowałem ją do 12.5.27 (zgodnie z tym tutem http://forum.flymeos.com/thread-41549-1-1.html ), a następnie zablokowałem dostęp Google Service do internetu (bo inaczej odrazu jest updatedowane), skorzystałem przy tym z AFWall+.
Póki co wszystko działa :)
Hah xD co za śmietnik. Dzięki za informację. Oprócz powyżej wspomnianych problemów ze sklepem google play telefon dziwnie się zachowywał. Cały czas łapał jakieś zwiechy. Po odinstalowaniu usług google play wszystko wróciło do normy wiec może faktycznie to kwestia ostatniej aktualizacji google service (mam androida 5.1). Dzięki jeszcze raz.
@FortisTwo: U mnie było tak samo. Myślałem że mi się soft zasyfił i zrobiłem reinstalkę. I już dostawałem #!$%@? bo nie miałem pojęcia na co zwrócić uwagę. Potem zauważyłem że faktycznie, działa przez chwilę na tym 12.5.27 a zaraz po updatecie do 12.8 była kaplica.
Wieczorem spróbuję wgrać 12.5.27 i zablokować jej dostęp do aktualizacji. To flyme może wygląda fajnie, ale jest strasznie zrypane xD Sam fakt braku aplikacji google na starcie jest dość dziwny, mimo że telefon jest w oficjalnej dystrybucji europejskiej