Wpis z mikrobloga

Wykupiłem ostatnio ubezpieczenie samochodu w link4 przez infolinię mfind i mam dwie sprawy:
1. Samochód kupiłem za 32 700zł, a przy AC wartość pojazdu wpisana jest na 25 800zł. Powinienem się tym martwić?
2. W historii ubezpieczeń, w polu "okres posiadania ubezpieczenia" jest wpisane od 3 do 4 lat, a byłem podany jako współwłaściciel przy poprzednim aucie przez 7 lat i tak też podawałem konsultantowi. Czy to możliwe, że przez to mam zawyżoną składkę?
#ubezpieczenia #samochody
  • 20
@gruszkaofficial: Tak się kupuję przez infolinię ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1. Będzie się to z tym wiązać, że w razie szkody całkowitej czy kradzieży dostaniesz tyle co na polisie. No minus ewentualne potrącenia, w zależności od tego jaki wariant wybrałeś lub Ci wcisnęli. Mogli np. wybrać inną wersję wyposażenia niż jest faktycznie i przez to wartość mniejsza.
Poza tym prawie nigdy samochody nie mają takiej wartości jak
@gruszkaofficial: Mirku, Twój samochód według katalogu Link4 tyle jest warty, nasz doradca potwierdził wersję wyposażenia jak i dane wpływające na jego wartość. Ubezpieczyciel zaciąga dane z systemu UFG, jeśli masz wpisane między 3 a 4 lata, to widocznie tak widnieje w systemie. Mireczku, jeśli uważasz, że Twój staż ubezpieczania jest dłuższy, to trzeba się skontaktować z poprzednim ubezpieczycielem i wyjaśnić czemu nie zaraportował tego do UFG.
Mireczku, jeśli uważasz, że Twój staż ubezpieczania jest dłuższy, to trzeba się skontaktować z poprzednim ubezpieczycielem i wyjaśnić czemu nie zaraportował tego do UFG.


@mfind: O czyli sprzedać to sprzedacie, ale przy obsłudze już nie chcecie pomóc? żal.pl
Trzeba było się skontaktować z klientem i wyjaśnić dlaczego jest tak a nie inaczej, a jeżeli coś nie jest zaraportowane do UFG, to klientowi wypada pomóc.
@Jestem_Tutaj: my nie musimy wciskać polis klientom, znowu podajesz jakieś przykłady ze swojej pracy? :) Dodatkowo, gdyby coś się klientowi nie spodobało w ubezpieczeniu, np. zastanowiłby się po zakończeniu rozmowy, że jednak nie chce takiego pakietu, albo znalazłby coś korzystniejszego, to ma 30 dni na odstąpienie od ubezpieczenia zawartego za naszym pośrednictwem (o czym też informujemy podczas rozmowy).
@mfind: Te zielonka wiesz ile wystawiłem polis AC z takim zakresem, jaki sprzedaliście @gruszkaofficial? 0 (słownie: zero, 00/100)
Jakoś nie chce mi się wierzyć, że wasz konsultant uświadomił klienta czym jest niezniesiona amortyzacja (na 7-letnie auto sic!) oraz wariant kosztorysowy. Z rozmowy z autorem wpisu wynika coś innego. I nie najeżdżaj na mnie stażysto, bo daleko wam do doradztwa. Szkoda tylko, że ucierpi na tym klient w razie szkody AC.
@mfind osobiście nic do Was nie mam, zawodowo trochę się ulało przez ten czas jak jesteście na wykopie. Pojawiliście się po tym jak ja zacząłem się udzielać i fajnie bo konkurencja jest dobra ale ku%&@ ZDROWA KONKURENCJA a nie taka jak w waszym wykonaniu. Bigos już się grzeje ( )

@Jestem_Tutaj fajnie, że uświadomiłeś Mirka :)
@Jestem_Tutaj: hmm.. widocznie mało miałeś klientów, bo zdarzają się tacy, którzy chcą mieć taki zakres ze względu na niższą cenę i nawet jeśli przekonujemy do lepszych to nie zmieni się zdania innej osoby.

@fromasz56: najważniejsze dla nas jest zadowolenie klientów, których mamy ogrom, a nie to żeby podobała Ci się konkurencja na wykopie, pozdrawiamy cieplutko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@gruszkaofficial: Jeśli uważasz, że coś źle