Wpis z mikrobloga

Witam Mireczki i Mirabelki. Dzisiaj wspólnie ocenimy książkę, jakże rozpoznawalnego autora Stephena King'a - "Rose Madder".

Gatunek i typ utworu: Powieść fantastyczna

Krótki opis książki:


Gatunek i typ utworu: Powieść fantastyczna

Dajcie znać w komentarzu, czy książka została przez Was przeczytana, jak ją oceniacie i podzielcie się wrażeniami!

Wyniki z poprzedniej książki:

Dwie oceny z największą ilością głosów to: 1 (58 głosów) i 7 (47 głosów). Więc zdania są bardzo rozbieżne. Większość komentujących jednak stwierdziła, że książka była trochę nudna i jej koniec nieco ją podratował.

#wykopowelektury #ksiazki #literatura
Dele - Witam Mireczki i Mirabelki. Dzisiaj wspólnie ocenimy książkę, jakże rozpoznawa...

źródło: comment_UX6XHnvKjpOCyWOrAtoEYbKoNeouIkwz.jpg

Pobierz

Jak oceniacie książkę?

  • 1 27.5% (41)
  • 2 2.0% (3)
  • 3 2.7% (4)
  • 4 4.7% (7)
  • 5 6.0% (9)
  • 6 13.4% (20)
  • 7 14.8% (22)
  • 8 13.4% (20)
  • 9 6.7% (10)
  • 10 8.7% (13)

Oddanych głosów: 149

  • 33
  • Odpowiedz
Wołam przez MirkoListy plusujących ten komentarz (221)

Dodatek wspierany przez Cebula.Online

Nie chcesz być wołany/a jako plusujący/a? Włącz blokadę na https://mirkolisty.pvu.pl/call lub odezwij się do @IrvinTalvanen

Uważasz, że wołający nadużywa MirkoList? Daj znać @IrvinTalvanen

! @isart @Drzemka_w_cieniu_drzew @korporacion @Zarzutkowicz @Ciastek123 @kapuczino @Balcar @nieJake @Zurro_ @Ag90 @Piottix @Transparentny @Sara_stara @limes_inferior @tekon @futrzakos @Campell @kotelnica @RageBachus @iAmTS @OneShootMan @LeIndianer @MacFlays @riley24 @Czasoprzestrzenny8032 @Pandamix @hellgihad @gunpaciek @Wons1k @crushyna @makrusz @Maszekk @adwersarz @KurzeJajo @
  • Odpowiedz
Od siebie dodam, iż opis sprawia wrażenie książki nudnawej, ale z pewnością taka nie jest.

Na samym początku spotykamy się z brutalnym aktem męża w stronę swojej żony. Akcja rozgrywa się bardzo szybko, i że strony psychologicznej (jak zwykle że strony Kinga) jest niezwykle dobra. Każdy kto zna autora, wie że nie omieszka on od przemocy i niecodziennych czynności, które często w świecie rzeczywistym lądują na hardzie na sadisticu. Osobiście uwielbiam takie
  • Odpowiedz
@Dele: Czytałem i mam mieszane uczucia. Wprawdzie jak zaczynałem lekturę to zdawałem sobie sprawę, że to przecież King. Ale im dalej brnąłem w opowieść, tym bardziej odnosiłem wrażenie, że książka byłaby lepsza, gdyby akcja skupiła się tylko na motywie: uciekająca żona vs psychopatyczny śledzący ją mąż. Jakoś wyjątkowo nie pasował mi motyw obrazu i fantastyki. Ale jak wspomniałem, to King, więc to normalka u niego ;)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@potatowitheyes Również odniosłam takie wrażenie. Gdy ja czytałam byłam dosyć młoda, więc trochę nie ogarnęłam co to się stanęło ( ͡° ʖ̯ ͡°) Mimo wszystko bardzo przyjemna :3
  • Odpowiedz
@Dele: czytałam kilka razy i mnie mocno pochłonęła. Mi się ten motyw z obrazem bardzo podobał, zwłaszcza jak bohaterka "odkrywała" czym jest obraz. Może gdyby teraz znów przeczytała to bym nie miała tak dobrej opinii, ale dałam wysoką notę trochę ze względu na nostalgię ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Dele pamiętam jedynie że główna bohaterka przenosiła się do jakiegoś innego świata przez obraz xD i jej mąż był w tym świecie jakimiś minotaurem czy czymś xD bez sensu i do tego dość nudne to było, polecam tylko dla zapalonych fanów Kinga
  • Odpowiedz
@Dele Książka jest świetna do momentu w którym na pierwszy plan wychodzą elementy fantastyczne, wtedy robi się słabo. Gdyby końcowe fragmenty były rozwiązane w jakiś realistyczny sposób to byłoby może 9/10, końcówka obniża ocenę na 7
  • Odpowiedz
@Dele: Tak jak większość osób, która się tu wypowiedziała też uważam, że ten element fantastyczny nieco osłabił tę książkę. Nawet jako zapalony fan Kinga muszę przyznać, że to nie było coś czego chciałem w tej książce.
  • Odpowiedz