Wpis z mikrobloga

uzywany bezlusterkowiec, ktory by działał z obiektywami do Nikona (oczywiscie z przejsciowka, najlepiej przenoszaca elektronike)


@thomeq: to tylko bezlustro nikona, ale nawet z przejściówką nie będzie to działać super

zła droga

no i nie taguj cebuladeals
  • Odpowiedz
@thomeq: Poczekałbym na premierę bezlusterkowca Nikona i wtedy zastanawiał się co dalej robić.

@kuraku: Z tego co słyszałem, to Canon -> Sony i Sony->Sony działają przyzwoicie. O przejściówkach Nikon->Sony prawie nic nie słychać. Przypadek? Nie sądzę.

@umyj_se_luloka: Lepiej korzystać z przejściówki niż z 1/4 matrycy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@umyj_se_luloka: 1/4( ͡° ͜ʖ ͡°) Powierzchnia matrycy 4/3 to 225mm, powierzchnia FF to 864mm.
@kocurowy: Moim zdaniem sens kupowania systemu m4/3 jest mniej więcej taki jak rozmiar matrycy w nim, czyli mały( ͡° ͜ʖ ͡°) Do poważniejszych zdjęć właśnie z powodu małości matrycy się nie nada, do bardziej amatorskiej/wakacyjnej fotografii wyjdzie znacznie droższej niż APS-C od Nikona/Canona czy Sony.
  • Odpowiedz
@Zelber wielkość matrycy to nie wszystko. Nie będę drukować zdjęć w a3, a jeśli już to 10x15. Miałem apsc canona i malo z niego korzystałem ze względu na gabaryty. Olympus świetnie wygląda, ma doskonałe recenzje i wątpię, że tak wielu użytkowników matryc m 34 zaklina się w duchu, bo nie mają większych matryc.
  • Odpowiedz