Wpis z mikrobloga

Ostatnio zdania są podzielone, jedni uważają że obecnie jest najlepszy moment na kupno bo ATH za rogiem i kiedy kupować jak nie teraz jak jest cisza. Drudzy mówią lepiej poczekać przecież spadniemy do 2-3k i wtedy robić zakupy. Natomiast kolejni mówią że crypto is dead i trzeba szukać czegoś innego. Podobnie zdania są podzielona na temat czy ładować się w BTC czy może w alty.

Tydzień temu postawiłem pytanie we wpisie o altach czy rozpoczynając inwestycje w dniu dzisiejszym za pół roku/rok/dwa/pięć będziemy mieć lepszy zwrot z inwestycji niż z BTC. Pisałem też że sam jestem ciekaw wyników.
Postanowiłem więc analizę rozszerzyć i co jakiś czas prezentować tutaj wyniki, postaram się to robić w miarę regularnie tak aby można było siedzieć rozwój sytuacji.

Naszym benchmarkiem jest BTC bo to wokół niego wszystko się kręci w krypto, dodałem dodatkowe aktywa z rynków finansowych dla porównania. Są to indeksy giełdowe WIG20, DAX oraz NASDAQ czyli wyznacznik największych spółek z giełdy Polskiej, Niemieckiej jak i Amerykańskiego Indeksu Technologicznego. Dodatkowo są trzy fundusze inwestycyjne #!$%@?ące się historycznie najlepszym zwrotem z 36,24 i 12 miesięcy (dane z https://www.analizy.pl/). W końcu dwie spółki które wybrałem z premedytacją czyli Merlin Group (zakupy po ogłoszeniu partnerstwa z Krypto Jam) oraz CD Projekt jako jedna z bardziej popularnych spółek wśród nowych inwestorów.

Wszystkie ceny brane są z kursu otwarcia a wynik nie uwzględnia prowizji od zakupu. Na czym polega idea koszyków pisałem tutaj https://www.wykop.pl/wpis/33348831/poniewaz-wczorajszy-wpis-https-www-wykop-pl-wpis-3/

Zakładany czas analizy rok czyli do przyszłych wakacji, strategia buy and hold, kupiliśmy 03.07.2018 i czekamy rok. Bez stop-losów i take-profitów

Po przydługim wstępie czas na wyniki po pierwszym tygodniu

#bitcoin #kryptowaluty
Pobierz d.....y - Ostatnio zdania są podzielone, jedni uważają że obecnie jest najlepszy mome...
źródło: comment_tMi2fh8PZr5tlNEpge6PlKo7esmipxPY.jpg
  • 33
@dla_zabawy: Aha nie dodałem , jeżeli ktoś uważa że jest w stanie pobić losowe koszyki i BTC. Niech poda swoje typy, nie musi być 15 ale dobrze żeby było więcej niż 3 i w miarę z top200. Bo podając jeden to trochę loteria. Chyba że ktoś ma świetne uzasadnienie.

Dodam jeszcze jeden - trupy czyli alty które są najniżej od ATH. Zobaczymy czy będzie reanimacja
@dla_zabawy: Z większością tych tokenów można robić tylko tyle ile z ePLN (iota nawet z tym ma problemy) i nic poza tym. W końcu ludzie zaczną #!$%@?ć i zacznie się panic sell.

@pawlo74: Ale będzie popołach i skomlenie jak to w końcu jebnie. Janusze nawet i w fiata nie uciekną bo będą wyzerowani, ale większy kapitał ucieknie w wiadome miejsce :D
@dla_zabawy: Ja kiedyś sugerowałem się tym, że na Bitbeju ktoś kupił ETH za 500k. Prawda jest taka, że nawet ludzie z ogromną kasą nie wiedzą co do końca robią. Kluczem do zachowania stabilności psychicznej jest nakreślenie planu (nie za długo, bo potem pojawia się Murphy i i tak trzeba improwizować), a następnie trzymania się go choćby nie wiem co. Zarobienie mniej nie boli tak bardzo jak #!$%@? kasy, bo w ostatniej
Fajne, ale przy indeksach gieldowych uwzgledniles tylko zmiane cen indeksu, zapominajac o dywidendach. Przy takim S&P czy NASDAQ 100 to dodatkowe 1-2% (rocznie). Wiec zalezy kiedy to 7 dni wybierzesz.


@Iguan: 7 dni było bo start inwestycji 03.07.2018 docelowo ma być rok. Pomyśle o dywidendzie przy końcowych wynikach
@cyberpunkbtc @dla_zabawy @iguan

żeby było prawdziwie to

od akcji płaci się 19% podatku,
od dywidend - dochodowy,
od krypto - dochodowy,

w moim przypadku dochodowy to 32% bo wpadam w niego i tak z pensji,

wiec nie tak easy, że wystarczy policzyć %, poza tym to i tak #!$%@? warte, póki się czegoś nie sprzeda to zysk = zero
@r123: Ale po co sprzedawać walutę (BTC) za inną walutę i to gorszą (Fiata). Potrzeba wyjścia i moment realizacji zysku zależy od perspektywy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak tylko żartuję, obecnie adopcja nie pozwala żyć za BTC, ale warto zwrócić uwagę na to że wszyscy zapominają czym BTC ma być i co napędza jego wzrosty. Cel to waluta, inaczej nie ma sensu i jebnie. Ludzie widzą w
@Caccutas: Nie ma to znaczenia. Jak nie masz za co żyć to kupisz żarcie jak będziesz miał zapłatę w walucie deflacyjnej a nie skonasz z głodu hodlując. Trzeba tłumaczyć takie rzeczy?

Ludzkość przez większość czasu używała walut deflacyjnych jak złoto a nie fiata i było dobrze. Masz wbitą do głowy propagandę tego syfiastego systemu finansowego
@cyberpunkbtc: to nie jest propaganda, tylko czysta matematyka. Nie sprowadzaj tego wszystkiego do jedzenia, bo to zly przyklad. Kupisz telewizor 30 cali teraz, czy 50 cali za miesiac? Musisz tylko poczekac

Swoja droga twoj przyklad korzystania kiedys ze zlota tez jest nietrafiony. Jezeli pan fenicjanin ustalil, ze uncja zlota jest warta dwie krowy, to nie znaczy ze w Rzymie ten przelicznik byl honorowany