Wpis z mikrobloga

@fervi: @mateusza Takiego potworka znalazłem w stylu x86 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nic tylko ReactOSa uruchamiać ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
Zaś do renderowania grafiki można by użyć procesor wektorowy (co ironiczne Linuxa na nim też się odpali) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
majsterV2 - @fervi: @mateusza Takiego potworka znalazłem w stylu x86 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nic...
@majsterV2: W chwili obecnej - brak. Za jakiś czas jak SiFive dotrzyma słowa to będą procki z RISC-V i udostęþnionym pełnym kodem, nawet tym wbudowanym. Jest jeszcze OpenPower i OpenSparc ale to musiałbyś mieć własną linie do produkcji procesorów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ew. Jest jeszcze Talos II ale ceny powalają.
@Kryspin013: Albo inne rzeczy. No, ale pytanie czy warto? Z tego co ojciec mówił, bo się chce zajmować albo zajmuje to zrobienie czegoś takiego jest drogie - potrzeba narzędzi od producenta, które kosztują w choooooooooy, a na skrinie ledwo 3.0 Win działa xd
@fervi: Nom, bawiłem się AVR-em chwilę i masz rację. Tzn tanie AVRy są tanie... ale słabe. A mocne AVRy są niesamowicie drogie, a nawet nie zbliżysz się do poziomu współczesnych procków. Już nie wspominając o obsłudze sprzętu...
@majsterV2: Na ARM znajdziesz parę rzeczy. Ogólnie pewnie wszelkie STMy32 itd. Są ludzie, co piszą gry na to.

Może zrób 43244343 rdzeni i emuluj Linuksa.

PS. Były niektóre kartridże na Pegasusa z DOS 2.0 xd
@majsterV2: Fajne, ale nie wiem czy obsługuje MP3. Z tego co rozumiem to przesyłał dźwięk, a niekoniecznie dałby radę z dekodowaniem u siebie. To tylko teoria ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wgraj Linuksa na kalkulator