Wpis z mikrobloga

Miałam przez chwilę tą biedronkową wersję. Popcorn jako tako nie był zły (no wiadomo trochę suchy) ale maszynka dość głośna i wszystko jakby zalatywało tanim plastikiem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@gwynebleid: Co do soli, to te urządzonka mają (jak np tu na zdjęciu) nad pokrywką taką łychę, w której kładziesz masło, i ono się roztapia podczas procesu robienia popcornu. Potem tylko polewasz, solisz i wszystko jest git. Ogólnie to popcorn wychodzi bardzo dobry, podobno dużo zdrowszy (choć nie było to dla mnie istotne), ale różni się ciut od robionego na tłuszczu, nie pod kątem twardości, jest bardziej suchy. Mam parę ładnych
  • Odpowiedz
@gwynebleid: masz #!$%@? przepis po którym popcorn wychodzi #!$%@?: z olei jakie testowałem najlepiej wychodzi na rzepakowym, chociaż kokosowy też jest dobry. Nalej do gara oleju żeby przykrył całe dno (nie za dużo bo popcorn będzie #!$%@?ł olejem). Włącz gaz i #!$%@? do garnka z trzy, cztery ziarenka i czekaj jak się rozjebią. Jak już popękają wyłączasz ogień na pół minuty, równo 30 sekund! No i potem #!$%@? popcorn ale żeby
  • Odpowiedz
Strzelałbym że z 10-15 minut? Tu problemem jest to, że pojemność jest niewielka. jednorazowo przerobi na coś pomiędzy mała a średnią, do zapełnienia takiego największego kubełka kinowego myślę, że z 3, 4 wsypania by były potrzebne (oczywiście z mojego modelu, choć nie spotkałem dużych modeli na gorące powietrze). Ta łyżka, w której można topić masło, służy także jako miarka zalecanej ilości kukurydzy do wsypania.
  • Odpowiedz