Wpis z mikrobloga

#yerbamate #yerbamatewykopclub #recenzjayerby

Campesino Menta Limon, 21zł za 500g na DobreZiele.pl

Kolejna yerba zakupiona aby wraz z zimną wodą pomagała mi walczyć z upałami. Jestem po kilku sesjach na zimo i jednej na gorąco więc coś już o tej yerbie mogę napisać.

Po otworzeniu paczki uderza w nos bardzo intensywny i słodki zapach cytryny, nie czuć wcale mięty. Dla porównania, Amanda Limon którą uważam za najbardziej naturalną z cytrusowych yerb, nie pachnie wcale.

W smaku (terere) mamy potwierdzenie tego co niesie ze sobą zapach - słodka cytryna która jest gdzieś na granicy aromatu naturalnego i sztucznego. Mi nie przeszkadza, ale troszkę zajeżdża Ludwikiem cytrynowym. Pierwszy raz spotykam się natomiast z tym, że w yerbie o smaku cytryny i mięty, to cytryna dominuje nad miętą! Mięta majaczy gdzieś w tle i jest tak mało intensywna, że musiałem się upewnić czy na opakowaniu na pewno napisane jest "Menta", pod tym względem jest totalnym przeciwieństwem Pajarito Menta Limon, w której mięta totalnie zabiła cytrynę.

Spodziewałem się że zalanie na gorąco nie będzie dobrym pomysłem, ponieważ terere było bardzo intensywne w smaku. Wyszło jednak znośne pod względem intensywności aromatu, jednak znacznie lepiej wychodzi jako terere.

Warto jeszcze dodać że yerba bardzo mocno pobudza, nawet w wersji na zimno! Smak mimo tego że jest bardzo intensywny przy pierwszych zalaniach, dość szybko się wypłukuje.

Podsumowując, naturalność aromatu cytrynowego to kwestia dyskusyjna a mięta jest bardzo słabo wyczuwalna, zarówno w zapachu jak i w smaku. Amanda Limon dla mnie jest lepsza pod każdym względem, natomiast to nie jest tak że Campesino jest kiepskie, to Amanda jest wybitnie smaczna. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
b.....h - #yerbamate #yerbamatewykopclub #recenzjayerby

Campesino Menta Limon, 21z...

źródło: comment_mA7AucavSIO3dIzvWEN7KEQGdhUl4Sh6.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz