Wpis z mikrobloga

@gardan ale #!$%@?! Takie testy to pewność, ale podwyższonego poziomu hcg w moczu. Może ty znasz tylko jedna tego przyczynę a jest ich kilka. Poza tym nawet jeśli przyczyną jest zawiazujaca sie ciąża to dopiero hcg z krwi i jego dokładne oznaczenie co do stężenia i usg potwierdza czy jest to ciąża, która się rozwija prawidłowo.
  • Odpowiedz
@gnch 3 tygodnie? Tyle to można być w ciąży potem mieć "opóźniony okres" czyli mikroporonienie i nawet nie wiedzieć że się było w ciąży. Oczywiście życzę pomyślności, ale jestem bardzo ostrożny w hurra optymizmie zawsze w tych sprawach. Cieszyć się można powyżej 12 tygodnia.
  • Odpowiedz
@Dave987654321: Oh rly, a może poszedłbym pracować za lepszą kasę i stać by mnie było na studia w Europie?

Ceny zaczynają się od 500 euro na miesiąc, jakbyś miał kapitał na rok to jedziesz i studiujesz.
Tymczasem u nas to jest jedna wypłata na miesiąc, powodzenia...
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@kubapoz no żesz #!$%@? nie napinaj się tak( ͡º ͜ʖ͡º). Badania krwi w toku. Hurra optymizm to będzie jak się donosi. 3 tygodnie to tez tak "Na oko"
  • Odpowiedz
@kubapoz: Jeżeli kobieta (podkreślam kobieta - nie facet) próbuje zajść w ciążę i uprawia w tym celu seks, robi testy i w końcu wyjdzie jej nawet słaba kreseczka (a co dopiero 4 całkiem porządne kreski), to po prostu oznacza, że jest w ciąży. A co do prawidłowości tej ciąży, to chyba tylko kretyn mógłby sądzić, że dwie kreski oznaczają ciążę bez powikłań. No ale teraz będziemy dywagować o tym promilu,
  • Odpowiedz
@gnch
@kubapoz 3 tyg po czyli jakis 6 tydzien ciazy to usg dopiero za 2 tyg pewnie cos pokaze. Tez mialam taka slabo wybarwiona druga kreske, bo robilam w dniu w którym miałam dostać okres, zobaczyć czy a nuz sie udało. Dzien później badanie krwii potwierdziło. No i jestem 1,5 roku po porodzie :)
  • Odpowiedz
@bird_girl: Bo właśnie próbuję wyjaśnić @kubapoz, że jakakolwiek kreska - oznacza podniesione bhcg, czyli - prawie na pewno - ciążę. A on zaczyna mędrkować o możliwych innych przyczynach podniesionego bhcg, histerie na temat ułamka prawdopodobieństwa, że to jednak coś innego.
  • Odpowiedz
@gnch: Busiki do klinik aborcyjnych na Słowacji wyjeżdżają z polskich miast (np. Warszawy, Katowic, Wrocławia) wcześnie rano, skrobią jak na taśmie produkcyjnej i powrót do Polski na wieczór.
Ale nie wiesz tego ode mnie, bo przy dzisiejszej władzy mogę pójść siedzieć za pomaganie w dokonaniu aborcji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
##!$%@?
  • Odpowiedz
@gardan trzeba. Powinno się oznaczyć poziom betaHCG teraz a później po ok. 48h żeby sprawdzić przyrost hormonu. Dopiero prawidłowy przyrost sugeruje żywa ciąże. Podwyższona beta może wystąpić w sytuacji np. Ciąży biochemicznej czy pozamacicznej, które zdarzają się o wiele częściej niż przytoczony przez Ciebie 0,01%. Wręcz mówi się, że problemy tego typu to ok 1/5 ciąż.
  • Odpowiedz
@Aganiok__: Dlatego napisałem, że jest ciąża. Teraz należy zgłosić się do ginekologa i zająć dalszą opieką. Procedura oznaczania bhcg co kilka dni jest stosowana w uzasadnionych przypadkach i póki co nie jest kanonem postępowania. Ciąża pozamaciczna to ok. 2% wszystkich ciąż, więc prawdopodobieństwo jest bardzo niskie, prawie żadne. Ciąża biochemiczna na tak wczesnym etapie zwykle kończy się samoistnym poronieniem i nie stanowi zagrożenia. Ja zazwyczaj zalecam kobietom, by we pierwszym
  • Odpowiedz
@bird_girl: No, w 6t to czasem już bije serce, więc może niekoniecznie coś widać, ale słychać już może coś być. Nie zawsze oczywiście, bo wiek ciąży to często plus minus dwa tygodnie, zależy kiedy doszło do zapłodnienia (przypominam, że obliczeniowy wiek ciąży nie liczy się od dnia zapłodnienia, który nie jest znany, ale od pierwszego dnia ostatniej miesiączki).
  • Odpowiedz