Wpis z mikrobloga

Mireczki, pytanie mam dotyczace #windowssrindows #serwery #hosting Mamy dostęp do programu, który stoi na serwerze Windowsowym i laczymy sie do niego wpisujac IP, w przegladarke i wszystko smiga. Jednak jedna osoba ma jakas blokade nalozona przez dostawce Internetu i nie moze sie laczyc z adresami numerycznymi (IP) i chcielibysmy to zrobic tak, zeby zamiast IP byla firmowa subdomena. Moglibyscie doradzic jak sie za to zabrac?
  • 14
Trudne to nie jest. Idzie przekierowac domene na IP. Nie pamietam jak teraz to sie nazywa, ale robisz to w panelu klienta tam gdzie kupiles domene. Poszukaj w Googlach, gdzie znajdziesz szybciej niz ja odpowiem ( ͡ ͜ʖ ͡)
@michal04472 masz wolna domene zeby podpiac ja pod pod ten serwer ? Wewnetrzna domena nie bedzie widoczna jak taka ktora jest zarejestrowana. A moze prosciej zalozcie mu vpn i niech wbija wewnatrz do firmy.
@boctok: Tak, subdomenę chciałbym podpiąć. Chcieliby zostać przy obecnym rozwiązaniu, bo jest bardzo wygodnie. I możliwe, że ktoś będzie miał również niedługo problem, bo kilka osób ma tego samego dostawcę neta.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@michal04472: obstawiam coś zupełnie innego. Nie znam metody blokowania połączeń do IP nie wycinajac przy okazji dostępu do internetu. DNS działa dokładnie tak że tłumaczy nazwy na numer. Tam jest raczej inny powód, pewnie zasyfiona przeglądarka toolbarami