Wpis z mikrobloga

Mirki medyczni, proszę o pomoc. Stoję właśnie przed lustrem, i widzę że pępek opada mi z prawej strony. Patrzę na brzuch, a on z prawej strony jest ewidentnie większy niż z lewej. Wszystko nad wysokością pępka. Co może być tego przyczyną? Ostatnio miewam bóle brzucha, szczególnie po jedzeniu.
#medycyna
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Moj różowy mówi że brzmi jak przepuklina pępkowa. Zawłaszcza jeśli "wypada" bardziej od kaszlu. Zazwyczaj jest niegroźna, ale warto sprawdzić, bo jak każda przepuklina może ulec uwięźnięciu, a jeśli boli Cię po jedzeniu bym może zaburza perystaltykę. Oczywiście bez badania tylko zgaduję
  • Odpowiedz
Nietypowa lokalizacja ale możliwa. Kontaktuj się z lekarzem, jak będziesz miał ostre objawy jak wymioty i zatrzymania stolca to sru na SOR. Jak nie to możesz poczekać kilka dni.
  • Odpowiedz
@seba_syn_zenona: Ja miałem takiego pacjenta całkiem niedawno, też miał wybrzuszenie z jednej strony jamy brzusznej, w USG wyszedł 8,5cm średnicy guz jelita grubego potwierdzony w TK. Czemu wy pytacie się o takie rzeczy na mirko zamiast iść do lekarza jak cywilizowani ludzie w 2018 roku.
  • Odpowiedz
@seba_syn_zenona: Lepiej, żeby to najpierw ktoś obejrzał i zadał pytanie czego się szuka. Badania obrazowe mają odpowiadać na pytania klinicysty i rozwiewać wątpliwości, nie odwrotnie.
  • Odpowiedz