Wpis z mikrobloga

Wybierasz się nad morze? Wybrałeś pociąg, ale nie stać cię na pendolino? Kupiłeś bilet miesiąc wcześniej pa pociąg TLK licząc na bezproblemową podróż? Oto lista atrakcji na które musisz się przygotować:
1. Twój wagon będzie poza peronem. PKP uruchamia dłuższe pociągi niż perony na których się zatrzymują. Pomijając kwestie bezpieczeństwa, to przeciskanie się z bagażami przez zatłoczony pociąg może być ciekawym przeżyciem
2. Twojego miejsca może nie być w wagonie. Często niestety zamiast wagonów z 8-miejscowymi przedziałami przyjeżdżają wagony z przedziałami 6-osobowymi. Robienie awantury konduktorowi nic nie pomoże.
3. Twojego wagonu może nie być w składzie. Zazwyczaj w pociągach TLK spotykane są wagony mające grubo ponad 30 lat. Często na trasie taki wagon potrafi się zepsuć. W sezonie zawsze występuje problem z brakiem wagonów na podmianę
4. Opóźnienia. Rozkład jest często tak ułożony że nie da się go przestrzegać. Do tych pociągów zawsze wsiada tłum ludzi i czasami na każdej stacji trzeba czekać po kilkanaście minut zanim wszyscy wsiądą.
5. Nie ma warsu. Z resztą nawet jakby był, to miejsca siedzące zajęliby pasażerowie bez miejscówek pijacy jedną herbatę przez całą drogę. Nie licz też że przyjdzie ktoś z wózkiem. Nie kupiłeś prowiantu na drogę to masz problem
6. Gniazdka elektryczne praktycznie nie występują. Trzeba przychodzić z własnym prądem
7. Kupiłeś bilet bez miejscówki? To na wolne miejsce siedzące możesz liczyć co najwyżej na dachu
8. Bardzo często coś nie działa: klimatyzacja, ogrzewanie, prąd w gniazdkach (jeśli w ogóle są), oświetlenie. Lokomotywa też czasem potrafi się zepsuć.
  • 8
@Premo777 tak, na krótkich peronach na wsi
2. Zazwyczaj nie
3. Rok produkcji tak, nie modernizacji
4. To nie jest główny powód opóźnień
5. W żadnym TLK nie ma Warsu i każdy to wie
@Krzysu: 1.Nie tylko na wsi bo i w większych miejscowościach też
2. Żebyś się nie zdziwił jak często
3. Ile wagonów jest zmodernizowanych?
4. Tak wiem, jest wiele innych
5. Nie było dnia w mojej pracy gdy ktoś w TLK nie zapytał mnie o wars.
8. Tak klima czasami występuje. Czasami
@Premo777: Zazwyczaj jak patrzę na tabliczki w wagonach, to rok modernizacji to 2004-2012 (TLK, IC i EIC mają o wiele nowsze). Najstarszy jaki spotkałem, był w TLK Podlasiak. W sensie buda z zewnątrz pomalowana elegancko ale dalej toaleta o otwartym obiegu, rdza w oprawach okien itp. ale tylko raz tak miałem.
Jak jechałem np. Chełmianinem to elegancko odnowione wagony. Niektóre linie mają takie rozlatujące wagony, nie wiem czemu.

Tak czy inaczej