Wpis z mikrobloga

Mirki, chciałbym ożywić trochę temat związany z #gpw.
Podzielcie się jakimi spółkami, warto się teraz interesować.
Ja dodam od siebie, które pozycję aktualnie rozgrywam:

DINOPL - short
GPW - long
CDR - zastnawiam się nad otworzeniem shorta, ale czekam jeszcze na małą pompkę
TAURON - na razie obserwuję

#gpw #inwestycje
  • 8
  • Odpowiedz
@Nartenlener: spodziewam się korekty, jeszcze nie wiem jak dużej (rynek zadecyduje) ustawiłem shorta na małym interwale, przy cenie lekko poniżej obecnego ATH. Być może zamknę go już w przyszłym tygodniu.
  • Odpowiedz
@DeJotWu: Ale to wróżysz ze szklanej kuli czy cygankę odwiedzasz? Spółka ma stabilne fundamenty poparte zajebistymi zyskami, dodatnie przepływy pieniężne na poziomie ok 1/2 zysków netto, co jak na handel jest niezłą wartością, zobowiązania krótkoterminowe maleją, f-score 9 pkt.... Martwić może jedynie C/Z i C/WK, ale jeszcze są to wartości akceptowalne do skali inwestycji które DINO robi.

Broń Boże nie mówię, ze Twoja decyzja o shortowaniu jest błędna, chciałbym tylko wiedzieć
  • Odpowiedz
@Nartenlener: Zgodzę się z Tobą, że spółka bardzo dobrze rokuje, ale tak jak pisałem wcześniej, otworzyłem shorta z dzwignią i czekam co stanie się w przyszłym tygodniu. Jak narazie Dino odbija się od ATH na poziomie 112 zł, jeżeli przebije tą cenę otwieram longa.
I nie chodzę do wróżki, po prostu staram się grać zgodnie z rynkiem.
Twoja strategia loga może być bardzo dobra, zależy o jakim interwale czasowym mówimy :)
  • Odpowiedz
@DeJotWu: Zgodnie z rynkiem powiadasz :)

Mój interwał na dino jest raczej kwartalny - do pół roku. Czekam na pompę np do tych 112 i sprzedaje, korekta do wsparcia linii trendu i kupuje. I jakoś się kręci. Na spadki dino się wg mnie nie nadaje. Shortów poszukałbym za oceanem np u Muska. Tesla jest odrealniona od fundamentów, nie przynosi zysków, zadłużenie rośnie r/r i już nawet sam Elon interweniuje i skupuje
Nartenlener - @DeJotWu: Zgodnie z rynkiem powiadasz :)

Mój interwał na dino jest r...

źródło: comment_QqlT8HuQGMlnHYqeLbQy8Wgwk0Cdkrmh.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@DeJotWu: Zgadzam się, że w krótkim terminie shorty ładnie dają zarobić, jeszcze z dźwignią :)

Ale liczyłbym na obsuwę do poziomu max ~100 PLN - w tych okolicach jest dość mocne wsparcie.

Ja jestem jeszcze za cienki w uszach na shorty więc na tym etapie łapie doświadczenia i przemyślenia bystrzejszych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz