Wpis z mikrobloga

@Virriel: Koksztys to nie lewa firma, to znana firma windykacyjna skupująca zadłużenia, dlatego łatwiejszy jest ghosting czyli przybranie tożsamości tej firmy. Ale raczej to nie jest oszustwo, bo nie istnieje możliwość wyegzekwowania od Ciebie tych pieniędzy, nawet kretyn nie spłaci zadłużenia za kogoś. Jeżeli to nowy numer, z nowej karty SIM to widocznie poprzedni właściciel tego numeru brał chwilówkę w Vivusie i taki telefon pozostał w ich bazie danych, dlatego wędruje
@denuke to uważasz ze co ja mam w tej kwestii zrobić? Mam tylko 15 lat. Czytałam że dzwonią natretnie to wszystkich i próbują wyłudzać pesele a jak im się odmówi to zaczynają się różnego rodzaju groźby.
Możesz zablokować numer i wrzucić na czarną listę, automatycznie blokującą/odrzucającą połączenia i SMSy z tego numeru, zadzwonią (albo napiszą) z innego numeru - czerwona słuchawka -> zablokuj numer. Dla Ciebie to 3 sekundy, dla nich proces dzwonienia i wyczerpywania kolejnych numerów lub masowe wysyłki SMSów do klientów są bardziej złożone.

Napisałem, że niemal niemożliwe jest pozbycie się tych windykatorów, bo sprawę mogłoby załatwić powiedzenie im, żeby przyjechali do Ciebie (wizyta terenowa windykatora),