Wpis z mikrobloga

Siema, jestem we wstepnej fazie szukania zegarka i w chwili obecnej zainteresowaly mnie g-shocki, a zwlaszcza model Mudmaster gg-1000, mam odnosnie niego kilka pytan:

1) czy brak waveceptor i tough solar to duza wada? z waszego doswiadczenia z g-shockami jaki po miesiacu moze wystapic blad pomiarowy, nie chcialbym co miesiac ustawiac na nowo sekundnika.
3) czy bede sam w stanie wymienic baterie?
4) zegarek w polskiej dystrybucji kosztuje okolo 1100-1200 zl, czy za ta cene nie dostane czegos lepszego?
5) znacie jakies legitne zagraniczne sklepy z g-shockami? widzialem ten model na ebayu za jakies niecale 800 zl juz z przesylka z UK chociaz nie jestem pewien czy to legitne zrodlo

#gshock #zegarki #zegarkiboners
Pobierz Kimeey - Siema, jestem we wstepnej fazie szukania zegarka i w chwili obecnej zaintere...
źródło: comment_YTb7JEOWmhdes5S6oEnm4wcUiN1DlpoW.jpg
  • 21
czy brak waveceptor i tough solar to duza wada? z waszego doswiadczenia z g-shockami jaki po miesiacu moze wystapic blad pomiarowy, nie chcialbym co miesiac ustawiac na nowo sekundnika.


@Kimeey: czy planujesz życie co do sekundy, że ich kilka w skali miesiąca ma to dla ciebie znaczenie?

3) czy bede sam w stanie wymienic baterie?


@Kimeey: tak, ale każdy normalny człowiek ci to odradzi.. baterie wymienia zegarmistrz i przy okazji
@emkej: jezeli spoznia/spieszy sie o minute to juz by mnie denerwowalo :D dlatego pytam jakie odchylenia moze miec tego typu mechanizm kwarcowy

@Emill: nie planuje, natomiast od zegarka ktory z natury ma teoretycznie dzialac w ciezkich warunkach i byc niezadwodny uwazam ze brak tego waveceptora i tought solara moze byc jakas wada, niektorzy z gory odrzucaja g-shocki ktore nie maja tych funkcji
niektorzy z gory odrzucaja g-shocki ktore nie maja tych funkcji


@Kimeey: to muszą być bardzo zabawni ludzie, jeśli wg nich zegarek z reguły narażony na uszkodzenia ma mieć elektronikę bardzo podatną na uszkodzenia..
@Kimeey Mechanizm w kwarcowym PRG-240T (seria Casio Protrek) spóźnia mi się dokładnie 3 sekundy na miesiąc. Waveceptor to tylko bajer, ale bez baterii słonecznej nie wziąłbym zegarka z taką ilością czujników. Tak to klikasz sobie podświetlenie ile chcesz bez wyrzutów sumienia
@Kimeey: waveceptor jest fajny, sprawia ze zegarek jest bardziej bezobsługowy. Toughsolar daje duży komfort, włączasz a.el i nie przejmujesz się bateria ;). Aktualnie nie wybrałbym nic bez tych dwóch funkcji. Właściciel biedackiego gw-7900b-1er
@Kimeey: Z gwarancją może być tam lipa, ale sklep ogólnie legitny. Sporo ludzi tam kupuje.
Ja jako zegarek typu załóż i zapomnij polecam GW-M5610-1ER. Ma solar więc spokój z baterią na jakieś 10-15 lat i co noc sam się synchronizuje, nie trzeba się martwić czy godzina jest prawidłowa. No i przede wszystkim jest wygodny, nie jak te cebule które nadają się IMO tylko do sportu i jakiegoś wypadu w teren, na
@Kimeey: Mam solar tough z waveceptor, a dokładniej rzecz ujmując multiband. Doceniasz to jedynie w sytuacji zmiany czasu. ;) Albo jak potrzebujesz ustawić automat bo akurat g-shock zdjąłeś z nadgarstka. ;)
@lewe_konto: @fi9o: cholera, dla mnie chyba jednak na pierwszym miejscu jest wyglad zegarka, niestety gg-1000 to jeden z nielicznych g-shockow ktore mi sie podobaja, jezeli zapomnialbym o cenie to gwg nie wchodzi w gre poniewaz jest juz za duzy (posiadam nadgarstek 16.5cm)
@Kimeey: Wizualnie ten model faktycznie ma urok, jednak cała ta seria ma problemy typu odpadający sekundnik czy brak synchronizacji między godziną cyfrową i analogową (krótko mówiąc sekundnik chodzi jak chce, czasem nawet się zatrzymuje na jakiś czas). Dla mnie takie coś + bateria która wystarczy na 2 lata dyskwalifikuje te zegarki jako G-Shocki, czyli modele które mają być pancerne i bezobsługowe. Zdecydowanie wolałbym kupić klasycznego Rangemana GW-9400 który ma wszystko co
@lewe_konto: wlasnie doczytalem gdzies ze ludzie faktycznie skarzyli sie na problemy z tymi wskazowkami, czy tego nie zalatwia gwarancja?

a co myslisz o tych modelach? oba maja tough solar + waveceptor, niestety nie wygladaja juz tak dobrze i maja okrojone funkcje

https://www.czaszegarkow.pl/casio-g-shock-czarny-zywica-z-tworzywa-sztucznego-o559-mm-p-313199.html

i troche bardziej 'biedacka' wersja:
https://www.czaszegarkow.pl/casio-g-shock-ekran-lcd-zywica-z-tworzywa-sztucznego-o464-mm-p-23045.html

Rangeman nie jest hybryda, musialbym sie przekonac do calkowicie elektronicznego zegarka, na dodatek wystepuje tylko w 2 wersjach kolorystycznych (przynajmniej w polsce) ktore
@Kimeey: Jeśli będziesz miał oficjalną gwarancję od Zibi (czyli kupisz zegarek w PL) to żaden problem. Tylko że mało kto kupuje te zegarki u nas, rzadko się to opłaca. Seria GST jest super wykonana i to też ciekawa opcja. Z serią AWG nie miałem do czynienia, ale zwróć uwagę jak spora jest różnica w rozmiarze koperty między nimi.