Wpis z mikrobloga

@mion76: ostatnio głownie PETG 80% (225*C/70*c), troche PLA 20% (205*C/50*C). Nylon na szkle z klejem szkolnym (250*C/90*C) ABSu nie posiadam, bawiłem się troche ASA ale nie znajduje dla niego zastosowań.

@Paatryk93: Nie cierpię niczego nakładać/pryskać/smarować. (tu wyjątek dla Nylonu bo to cholerstwo się niczego nie chce trzymać) Mam drukarkę w komorze więc pryskanie odpada. A zbyt leniwy jestem żeby za każdym razem to wyciągać. Mam kliknąć drukuj i po n
@pin_i_zielony: Sam nie sprawdzałem bo zawsze grzeje stół ale podobno bez problemu. Z TPU bym uważał tak samo jak z buildtakiem. Za duża temperatura stołu, za niska pierwsza warstwa i możesz zespoić wydruk ze stołem. Ja profilaktycznie albo naklejam niebieska taśmę jak musze TPU drukować albo drukuje na szkle.

@nicniezgrublem: dużo lepiej się odkleja wydruki. Na gorąco trzyma jak cholera po ostudzeniu delikatnie odchodzi. I nie ma efektu "wgniatania" się
@fantasmag0ria: z doświadczenia z Prusami powiem ze jeśli drukujesz pet to dimafix bądź inny środek który będzie działał jako warstwa ułatwiająca odklejanie, to powinna być konieczność w przypadku druku na pei ponieważ pet ma tez duża szanse zespolenia jak tpu