Wpis z mikrobloga

Cześć wszystkim! Planuję zacząć przygodę z diagnostyką samochodową. Na te chwile jestem na etapie czytania roznych publikacji na ten temat ale chcialbym sprobowac swoich sil na "zywym organizmie".

Potrzebuję porad dotyczacych zakupu odpowiedniego oscyloskopu w celu diagnozowania usterek poszczegolnych elementow jak czujniki, diagnostyka CAN, itp.

Znalazlem ciekawa oferte oscyloskopow firmy PICO na 4-ro kanalowy oscyloskop 4425 pod USB, ktory w polaczeniu z oprogramowaniem i stale rozszerzana baza danych sygnalow wyglada na fajna propozycje. Czy jest ktos, kto moze wypowiedziec sie na temat tego sprzetu?
Chetnie poslucham kazdej rady dotyczacej zakupu odpowiedniego urzadzenia lub samej diagnostyki.

#kiciochpyta #diagnostykasamochodowa #mechanikasamochodowa #niebijciejeslibylo
  • 12
@helmut12: jak będziesz się bawił na sprzęcie od chińczyka z oprogramowaniami które bedą miały znanne logo pewnych firm to lepiej rób to na sprzęcie z usuniętym lub w ogole dezaktywowanym modułem wifi
#pdk ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@helmut12: bardziej mi chodzi o tanie testery diagnostyczne zetawione z nie do końca legalny oprogramowanie przykładowo delphi, czasami wystarczy raz się zapomnieć i można od tej firmy potem dostać list z propozycją nie do odrzucenia xD
@troloking: @troloking: Czyli sama metoda diagnostyki oscyloskopem jest niewiele warta? Wydaje mi się, że OSCYL jest dokładniejszy od woltomierza i nie trzeba przeprowadzać diagnostyki na zasadzie zgadywania.

Pare lat temu na studiach mieliśmy zajęcia z Diagnostyki i Remontów Silników Okrętowych, na których były omawiane zastosowania oscyloskopów do celów diagnostycznych, m. in w systemach sterowania na silnikach z elektro-hydraulicznie sterowanymi zaworami wydechowymi (bez wałka rozrządu). Porównanie wykresu prądowego czujnika z jego
@biskup2k: gość jest niezły ale niejednokrotnie na siłę przedłuża te filmiki zamiast trochę prościej do sedna iść. No i ma sprzętu za grube tysiące, do tego schematy. Głupio to powiedzieć ale też bym tak cwaniaczył z taką bazą jaką on ma :D. Przedewszystkim te schematy...
@Jemigrant: Czasem robi filmy w których pokazuje jak najprostszymi metodami coś sprawdzić przy użyciu samej kontrolki.

@helmut12: Do starszych samochodów używa programu ze schematami "shop key", tam są chyba schematy firmy Mitchell czyli przerysowane (czasem z błędami) schematy producentów, aby nie trzeba było się zagłębiać w sposób prezentacji schematów jaki obrali sobie producenci samochodów. Tutaj jakieś ruskie udostępnili sporo amerykańskich schematów Mitchell'a dla samochodów do 1997 roku: http://www.autolib.diakom.ru/CAR/BMW/ wystarczy zmienić