Wpis z mikrobloga

Już dwa miesiące temu pytałem o radę odnośnie awarii komputera, z braku czasu przesiadłem się na laptopa i żyłem dalej. Teraz trochę czasu znalazłem i chciałbym reanimować zestaw. Przytoczę tekst z tamtego postu :

Mirki, sprawa wygląda następująco:

pewnego dnia po powrocie z pracy zastalem włączony komputer. Tak mi się tylko wydawało że jest włączony ponieważ kręcił się tylko wiatrak na procesorze, paliły się lampki na grafice i ledy przy gniazdach USB na płycie głównej. Wyłączenie zasilania przyciskiem nic nie pomagało. Tylko odłączenie z prądu.

Najgorsze jest to że komputer samoistnie włącza się, gdy tylko podlaczę go z powrotem do prądu. Monitor nic nie pokazuje. System się nie odpala, tylko podzespoły żyją.

Postanowiłem go wyczyścić i na radiatorze zauważyłem wilgotny kurz i drobinki jakiejś cieczy na płycie głównej. Co robić? Co się mogło stać? Nic nie zalałem, komputer stoi w bezpiecznym miejscu.

Bios? Zasilacz? Zasilacz prawie nowy, ma z półtora roku.


Moje podzespoły:

płyta MSI H61M-P20 (G3).

I5-3470 3.4 ghz

ASUS Strix GTX 960 4gb

Corsair VS 550W


Dziś postanowiłem odkręcić zasilacz i jest czysty, tzn. nie zastałem żadnych cieczy, a zdjęcia wrzucę w komentarzu.
Wołam pomocne nicki, może jeszcze wyrażą chęci pomocy. Byłoby bardzo miło: @Grimmrock: @woleratler: @bi-tek:

#pomocy #pc #komputery #komputer #naprawalaptopow
  • 32
@weeden: Jak sam napisałeś

monitor nic nie pokazuje


Może po prostu jest coś nie tak z monitorem i niby się włącza, a tak naprawdę nie działa? Ja bym sprawdził inny monitor, a jeśli dalej nie działa, to wtedy bym się zastanawiał dalej co z kompem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@weeden: To nie wiem.. może jakiś port masz uszkodzony w obudowie do monitora czy cuś.. port hdmi może masz? sprawdził byś jeszcze czy przez hdmi czy coś się wyświetla?

Mi się kiedyś nic nie wyświetlało jak miałem dwie kostki ram, może wyciągnij jedną i sprawdź, to też? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Odczuwam_Dysonans zrobiłem jak kazałeś prócz resetu biosu i sam się wyłączył gdzie wcześniej nie mogłem do tego doprowadzić! Mogę go również włączyć z poziomu przycisku Power na obudowie gdzie wcześniej był bezużyteczny. Co robić dalej?
@Odczuwam_Dysonans: Po wyjęciu kości za wiele się nie zmieniło, za to po zwarciu pinów (musiałem wyjąć kartę graficzną) wiatraczek na procesorze zaczął normalnie pracować po włączeniu, a nie jak wcześniej, że chodził na maxa. Już miałem nadzieję no, ale po wpięciu z powrotem karty graficznej, fan znowu przyśpieszył po włączeniu i nic się nie zadziało. Czyli uszkodzona płyta?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@weeden: jeszcze spoko by było, jakbyś zdobył od czegoś PC-speakera i podłączył pod płytę, może coś wypika? Chyba że ma takowy... No, ja bym stawiał że płyta trup. Na allegro powinieneś znaleźć jakiegoś leżaka magazynowego, takiego, żeby dawali chociaż rok gwarancji...
LGA1155


@Odczuwam_Dysonans: @Grimmrock: Nie pozostaje mi nic innego jak kupić coś nowego ale taniego ;) Podejrzewam, że za max 2 lata i tak wymienię/ pozbędę się zestawu więc nie chciałbym za dużo wydać. Jak znaleźć takową płytę? Samą frazą "LGA 1155"?