Wpis z mikrobloga

Boniek podobno nie chce za nic na świecie brać nowego selekcjonera zza granicy (ciekawe czemu ( ͡° ͜ʖ ͡°)), mimo że w jego otoczeniu jest dużo osób, które mu to podpowiadają. Jednym z rozpatrywanych nazwisk jest Marcin Brosz.

Ja osobiście byłym zwolennikiem Probierza, jeżeli już koniecznie musimy brać kogoś z Polski.

Na MŚ stało się dokładnie to czego się spodziewałem. Sromotny #!$%@? od poważniejszych reprezentacji. Boli, ale uważam, że mamy całkiem niezłą sytację wyjściową do budowy drużyny na tym pogorzelisku.

Jedną z pierwszych decyzji nowego selekcjonera powinno być podziękowanie kilku doświadczonym piłkarzom. Piszczek, Błaszczykowski, Grosicki, Cionek, Peszko czy Jędrzejczyk to moim zdaniem już zbędne ogniwa tej reprezentacji. Mamy dużo młodych i zdolnych piłkarzy pokroju Kownackiego, Bereszyńskiego, Linettego, Zielińskiego, Bednarka, Gumnego, Kędziory, Kamińskiego, Milika. Z mniej oczywistych młodych zawodników warto sprawdzić Jacha, Piątka, Michalaka, dwóch Szmańskich, Recy, Marcjanika. Trochę tych młodych zdolnych jest, a gdy dołożyć do tego doświadczony kręgosłup w osobach Szczęsnego, Glika, Krychowiaka (o ile zacznie w końcu grać na odpowiednim poziomie), czy Lewandowskiego to mamy ciekawy zespół łączący doświadczenie z młodością.

Sprzyjającym elementem jest zbliżająca się Liga Narodów, gdzie będziemy mieli okazję zagrać z naprawdę dobrymi drużynami Portugalii i Włoch, co pomoże otrzaskać się tej młodej reprezentacji z poważnym graniem. Na ogrywaniu ogórków w postaci Litwy, Lotwy czy jakichś Azerbejdżanów nic konstruktywnego nie da się zbudować.

Potrzebny nam jest trener z wizją i długofalowym planem na tę reprezentację, bo moim zdaniem powinniśmy budować drużynę na Katar 2022. Wszystko pomiędzy powinno być podporządkowane osiągnięciu sukcesu na następnych Mistrzostwach Świata.

Także czekam z niecierpliwością na nowe rozdanie, bo nie jesteśmy w aż tak ciemnej dupie jak niektórzy sugerują.

Już za cztery lata, już za cztery lata, Polska będzie mistrzem świata ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jestem ciekaw kogo widzielibyście na stołku srlekcjonera naszej reprezentacji. Mi marzy się Czerczesow.


#mundial #pilkanozna #reprezentacja #ms2018 #przemyslenia #pzpn

Kto będzie nowym trenerem reprezentacji Polski?

  • Brosz 3.9% (2)
  • Probierz 52.9% (27)
  • Michniewicz 5.9% (3)
  • Ktoś inny. (napisz w komentarzu) 37.3% (19)

Oddanych głosów: 51

  • 25
  • Odpowiedz
@Mack_Lanegan: Wiesz dlaczego Boniek nie chce zwolnić Nawałki (o ile to prawda, że nie chce)? Ponieważ wie więcej, niż my. Analogiczna sytuacja jak z Mioduskim i Klafuricem. Na pytanie dziennikarza weszło czemu Klafuric zostaje skoro to jest ten sam sztab Mioduski odpowiada "Będąc w środku mam lepszy ogląd sytuacji", czyli po prostu wie więcej, niż jakiś tam dziennikarz. Jak pokazał miniony sezon Mioduski się nie pomylił.
Pamiętajmy, że Nawałka nie ma
  • Odpowiedz
  • 0
@Mack_Lanegan jak dla mnie Probierz ma największe jaja by to wszystko utrzymać w ryzach, ale nie wiem czy ma odpowiednią reputacje by móc się dogadać z naszymi gwiazdami
  • Odpowiedz
@FPNgda: też mi charakterologicznie pasuje Probierz. Poza tym to gość, który daje szansę młodym. O jego umiejętności taktyczne się nie martwię.

Pytanie jak sobie poradzi, gdy zawodników będzie miał do dyspozycji przez kilka tygodni w roku. Jeśli chodzi o całą otoczkę (lotniska, boiska treningowe itd #pdk) to będzie miał jak pączek w maśle. Nawałka dostawał wszystko czego sobie zażyczył.
  • Odpowiedz
@Mack_Lanegan: No to w sumie Liga Narodów to świetna okazja by budować zespół na eliminacje do następnego Euro. Lepiej rozegrać 2, 3 mecze o stawkę, niż naście towarzyskich. Teraz wszystko zależy od podstawy młodych, czy w tym sezonie rozbłysną. Mam na myśli Szymańskiego, Żurkowskiego, Recę, Jóźwiaka, Dawidowicza, Kownackiego, drugiego Szymańskiego, Marcjanika itd. itp.

Ej, w sumie szybko chandra minęła i znowu zaczęło się rozkminianie. ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@Mack_Lanegan: ja bym chciał kogoś z zagranicy, kogoś kto nie jest powiązany z naszym środowiskiem piłkarskim a jak widzę, że ktoś proponuję Probierza to już mi się słabo robi. Ktoś dobrze powiedział, że z racji tego iż nasi piłkarze grają głównie za granicą to potrzeba nam zagranicznego trenera z zachodnią myślą a nie szukanie trenerów z kółka wzajemnej ekstraklasowej adoracji. Jeśli ludzie z PZPN-u chcą być na europejskim poziomie to niestety
  • Odpowiedz
@Primusek: no trochę tych młodych jest, więc nie jest tak, że bez Grosickiego, Błaszczykowskiego, czy Piszczka ta kadra upadnie. Na mundialu w Katarze Lewy będzie miał 34 lata, więc to też nie jest najgorszy wiek dla piłkarza.

Dawać szansę młodym i jedziemy z tym koksem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz