Wpis z mikrobloga

@daczka92: A które zdjęcie mi bierze jako wzór do przekopiowania na pozostałe?

I kolejne pytanie... jak tę czynnośc wykonać skrótem?

PS
Lightroom jest tragiczny, nienawidze tego programu do edycji zdjęc.
  • Odpowiedz
@digupherbones: Nie tak. Potrzebuje sobie NAJPIERW:
1. skopiowac ustrawienia z jakiejś fotografii
2. zaznaczyć ileśtam zdjęć
3. wklić te ustaawienia skrótem klawiszowym

Jak
  • Odpowiedz
@digupherbones:

zaznaczasz zdjęcie, ctrl+shift+c, zaznaczasz kolejne zdjęcia i ctl+shift+v


Ale to mi wklei preset TYLKO NA JEDNO zdjęcie a nie na wzystkie zaznaczone przeze mnie zdjęcia
  • Odpowiedz
@Bunch skrotem nigdy nie robilem. Zaznaczasz to najwazniensze z ktorego chcesz kopiowac a potem z cntrl zaznaczasz nastepne. Mozna poznac to najważniejsze zdjecie po tym ze jest mocniej podswietlone przy zaznaczeniu. Jak chcesz zmienic to mozesz kliknac w jedno z wybranych a zaznaczenie nie zniknie.
  • Odpowiedz
@Bunch: potwierdzam to co koledzy powiedzieli. Od lat korzystam z LR i zawsze tak było. Jak wciśniesz ctrl+c lub ctrl+s to jest okno z wyborem które ustawienia chcesz skopiować - musisz mieć zaznaczone jakieś checkboxy w tym oknie. Po drugie jak zrobisz ctrl+v to poczekaj chwilę, bo u mnie kopmuter potrzebuje trochę czasu, żeby nałożyć ustawienia na wszysstkie zaznaczone zdjęcia. Ale i tak jak otworzysz któreś z tych zdjęć w
  • Odpowiedz
No to słuchajcie. Powiedźcie mi jak zrobić coś takiego:
1. skopiować sobie ustawienia z danego zdjęcia
2. wkleić te ustawienia na wybrane dwie inne zaznaczone fotografie

Jak zrobić to skrótami? NIE ZROBISZ TEGO. Własnie sekundę temu sprtawdziłem i nie ma takiej opcji.
Możesz wkleić preset na JEDNO zdjęcie. Chcesz od razu wkleić na dwa lub trzy zaznaczone? - możesz zapomniec, nie da się. To jak wy Panowie piszecie, że się da?
  • Odpowiedz
Działą to tylko jak zaznaczysz najpierw zdjęcie jedno juz obrobione i potem mozesz sobie wybrac inne foty, wtedy ci przeklei ale musisz miec zaznaczoną jedną obrobioną, musi ona byc zaznaczonna
  • Odpowiedz