Wpis z mikrobloga

Najlepsze zdjęcie obłoków srebrzystych widzianych dzisiaj nad ranem jakie udało mi się zrobić telefonem. W sumie bardziej poglądowo, bo na żywo robiły nieporównywalnie większe wrażenie. To były najjaśniejsze i najbardziej rozległe obłoki jakie widziałem. Do tej pory uważałem je za fajne, ciekawe, ale w sumie mało spektakularne zjawisko, szczególnie dla osób niezainteresowanych zwykle nocnym niebem, ale najwyraźniej wcześniej nie trafiłem na żadną naprawdę dobrą noc. A dzisiaj było pięknie, białe i elektrycznobłękitne świecące pasma, smugi, fale, zajmujące w pionie co najmniej kilkanaście stopni na niebie, które ciągle się zmieniały. :) Teraz jeszcze chętniej będę na nie polował. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#oblokisrebrzyste #nocneniebo #astronomia #kosmos
Elthiryel - Najlepsze zdjęcie obłoków srebrzystych widzianych dzisiaj nad ranem jakie...

źródło: comment_uwu7mE6i92z0cjUXYydIJHTZNLiJqyNH.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
@macjan_666: Generalnie występują mniej więcej od połowy maja do połowy sierpnia, jakieś 1,5h do 2,5h po zachodzie słońca, albo przed wschodem słońca, w trakcie zmierzchu/świtu, kiedy jest dosyć ciemno, ale obłoki są podświetlane przez Słońce (bo znajdują się na dużych wysokościach, ok. 80 km). Patrzeć trzeba na północ, po zachodzie trochę bardziej na północny zachód, przed wschodem na północny wschód. Im bardziej na północ Polski, tym większa szansa że się je
  • Odpowiedz