Wpis z mikrobloga

#java #javapomoc Dobrze myślę?

Spring używany jest w zastępstwie do ociężałej Javy EE. Działa do stworzenia MVC. Spring wymaga @Oznaczenie zasobu, Beanu z którego chcemy skorzystać - żeby mógł stworzyć węzły wyjścia na świat dla aplikacji. działanie polega na wstrzykiwaniu zależnosci (rdzeń springa).

Hibernate ORM ma uprościć korzystanie z baz danych i pozwala wrzucać tam obiekty.
  • 6
@borrow: spring jest tak samo ociężały jak java ee, albo może i nawet bardziej w zależności czym tę ociężałość będziesz mierzył. Spring korzysta z wielu specyfikacji javy ee - servlety, walidacja, jpa.
@borrow: Spring od Javy EE różni się głównie tym jak się go używa, twórcy springa swoim rozwiązaniem nakłaniają programistów do programowania pod interfejsy i tworzenia wielu małych beanów. Co do javy ee w tej kwestii jeśli by spojrzeć na ejb czyli ich beany są one dość mocno przeładowane feature'ami przez to niedoświadczeni programiści nadużywają ich tworząć ogromne klasy robiące mnóstwo niezwiązanych ze sobą rzeczy. Tak więc według mnie Java ee i
@Eoghan W jakim sensie są przeładowane? W zależności od rodzaju ejbka masz kupę rzeczy które są dodawane domyślnie tak jak zarządzanie transakcjami i zarządzanie współbieżnością. CDI to jest całkiem inna sprawa i wydaje mi się, że napisałem to w ostatnich 2 zdaniach powyżej.