Wpis z mikrobloga

Cześć,
Chciałabym zrobić jakiś porządny projekt - coś co spokojnie sobie mogę wrzucić do CV żeby rekruterzy klepali mnie po pleckach i mówili "dobra robota"

Przede wszystkim chce zrobić aplikacje webową opartą o wzorzec MVC (raczej nie .Net tylko bardziej node/php)

Ale że jestem leszczem chciałabym wiedzieć jak się do tego porządnie zabrać. To znaczy o jakich technologiach muszę poczytać żeby to było nowoczesne.

Moją obecną wizją jest aplikacja serwerowa i kliencka komunikująca się ze sobą restowymi zapytaniami. Dane przesyłane jsonami przechowywane w jakiejś noSQL bazie.
Chciałabym aby część backendowa była zrobiona na tyle modułowo aby w łatwy sposób dało się podmieniać jakieś elementy czy dodawać nowe. Apka na telefon - nie ma sprawy, podmiana jakiejś części logiki czy inna baza danych - też nie problem.

Trochę obracam się w środowisku, chodzę na meetupy, konferencje i inne podobne - tam rzucają hasłami continuous delivery, SOAP, dockery czy inne. Jednak dla mnie nic z tego nie wynika, moja wiedza jest chaotyczna. Jakby ktoś bardziej doświadczony doradził coś byłoby to bardzo pomocne. Chciałabym wiedzieć jakie technologie na prawdę przydadzą mi się w tym moim projekcie oraz czy ten wstępny plan jest sensowny.

Jako iż zaczynanie jest najgorsze potrzebuje paru wskazówek czy drogowskazów żeby nie zgubić się w gąszczu wiedzy : )

#programowanie #webdev #naukaprogramowania
#projektsowa <= tag do obserwowania/czarnolistowania
  • 4
@Rachel_: na pierwszy projekt polecam podejście backendless ;)
obczaj sobie firebase albo mongodb stitch (ostatnio robie z tym projekt, polecam bardzo)

a na front jakis fajny framework typu angular czy vue
@dog_meat: W sumie obojętne. Na razie pomysł jest na zrobienie własnego kalendarza. Dodawanie wydarzeń, wysyłanie powiadomień.

@epi: Projekt nie jest pierwszy, ale ma być porządny. W sumie nie rozważałam takiego rozwiązania ale warte przemyślenia. Dzięki : )