Wpis z mikrobloga

Mirki, rzućcie okiem na ten zestaw: https://www.morele.net/komputery/chlodzenie-komputerowe/chlodzenie-wodne-zestawy-662/,,,,,,,sd,1,,,,26162O1050543/1/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego
Wersja mocno orientacyjna ale chcę się upewnić, że idę dobrą drogą ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na czasie mi teoretycznie nie zależy, więc rozważam wstrzymanie się z zakupem do jakiś obniżek cen związanych z nową generacją od Nvidii - pytanie czy warto? Limitu finansowego nie zakładam, ale wiadomo - jeśli gdzieś się da ceny poobcinać/pokombinować, byłoby w pyte. Do tego dochodzi kilka rozkmin typu 1070Ti czy 1080, jeśli 1080 to jaki (na Morele ceny od 2399 do 3089 PLN), jakie chłodzenie wodne (szkoda, że nie załapałem się na Krakena od #mxcvusa), no i chyba najważniejsza oprócz samego kompa czyli jaki monitor do tego wszystkiego (na spokojnie FHD czy coś lepszego, może ultrapanorama, 60 czy 144 Hz)?
PS Jakby mnie opętało i chciałbym ze stacjonarki zrobić konsolę, to będzie mi coś takiego potrzebne, żeby podłączyć pada? https://www.morele.net/karta-sieciowa-tp-link-tl-wn881nd-453122/
Komputer niestety ( ͡° ͜ʖ ͡°) albo stety, głównie do grania, filmów, codziennego użytku...

#pcmasterrace #komputery #monitory
  • 18
  • Odpowiedz
śmieszki na bok, czas rozpocząć merytoryczną dyskusję...


@plooshak: Będziesz o/c? Jeśli nie, to nie potrzeba Ci wersji K i tak dobrej mobo.

Jeśli nie masz zamiaru wymieniać procesora za jakiś czas, a chcesz na dłużej to rozejrzałbym się za podobną cenowo wersją i7. Na zagranicznym trejdzie masz i7 8700 bez K (np. amazon).

W takim wypadku Tomahawka bym wziął z płyt.

jakiś obniżek cen związanych z nową generacją od Nvidii -
  • Odpowiedz
  • 0
@nowywinternetach Czyli i7 wytrzyma lepiej próbę czasu niż i5k po o/c? Z kręceniem jest tak, że chciałem z tym poczekać jakiś czas (rok-dwa) i jak rzeczywiście brakowałoby mocy to cyk na 5 GHz i gra muzyka. A jak się ma na chwilę obecną sytuacja z 1080 - jakaś konkretna wersja wybija się z tłumu? Jeśli wszystkie dają podobną moc to warto dopłacać za lepszą kulturę pracy np?
  • Odpowiedz
@plooshak: Powinien. Kiedyś się śmiano z zakupu i7 2600k, a do dzisiaj ludzie potrafią z 1700, a nawet 1800 parować i ponad 5Ghz wyciągają. HT się przydaje w wielu grach, gdzie trzeba skomplikowanych obliczeń i fizyki, jest wiele jednostek. Przykłady jak BF, czy seria Creed od Unity wzwyż. Miałem okazję też testować w codziennej pracy i ci co nawet tylko grają, czy przeglądają internet zauważą jak więcej rdzeni wpływa na luz
  • Odpowiedz
  • 0
@nowywinternetach w sumie ten miesiąc mnie nie zbawi, a może się okazać, że gtx 1160/2060 będzie bił 1080 w podobnej albo niższej cenie - chyba poniosła mnie fantazja ( ͡° ʖ̯ ͡°) Co do monitora to myślałem m.in. o ultrapanoramie 25-29 cali od LG - ale nie wiem, czy przyzwyczaiłbym się do nowych proporcji. W przypadku zwykłego FHD 16:9 warto zainwestować w 144 Hz? (Inaczej byłoby to marnowanie
  • Odpowiedz
@plooshak: Miesiąc może nie, do trzech, chociaż kto wie jakie informacje dostaniemy. 1160 raczej nie pobije 1080. Zazwyczaj jedna półka niżej, bije półkę wyżej, czyli dzisiejsze 1050ti powiedzmy będzie na poziomie 1060, lub lekko wyżej. Jedynie najwyższe serie odstają mocniej.

Ale taką 1170 pewnie weźmiesz, może i wyżej. Mówię, zależy co AMD wykombinuje by ceny nie były drastyczne.

Co do monitora to myślałem m.in. o ultrapanoramie 25-29 cali od LG -
  • Odpowiedz