Wpis z mikrobloga

Mirki, zakupiłem dzisiaj drukarkę anet a8, wziąłem od razu też mosfet ze względu na częste informację, że drukarka ma problem z wypalającymi się gniazdami od podgrzewanego stołu. Dlatego mam pytanie do posiadaczy tych drukarek, na co zwracać uwagę przy montażu, jakie ulepszenia warto zastosować na początku i co ulepszyć z czasem, a także jakiego producenta oraz rodzaj filamentu polecacie do tej drukarki. Będę też wdzięczny za jakieś porady które uważacie za ważne dla człowieka który dopiero zaczyna przygodę z drukiem 3d.

#aneta8 #druk3d
  • 6
@PietrekHipster: najszybciej powiem, że wpisz w YouTube Anet A8 lub A6 i pooglądaj co ludzie drukują by je ulepszyć. Wejdź na thingiverse.com i w szukajce wpisz anet a8. Znajdziesz tam 90% modeli z filmów które obejrzysz. Jest też grupa na FB Anet A8 Polska na której można uzyskać poradę od GarageMakeZone jak i innych użytkowników. Na początek przyłóż się do skręcenia całości, możesz zawczasu zaopatrzyć się w garść małych podkładek które
kurvvawszystkozajete - @PietrekHipster: najszybciej powiem, że wpisz w YouTube Anet A...
I jeszcze bym dorzucił zakup szkła na stół ponieważ ten pracuje od temperatur i zazwyczaj na środku się zapada. Przy szkle o wiele lepiej mi się poziomowało stół jak jeszcze robiłem to manualnie. Jednak zaznaczę, że nie każdy lubi drukować na szkle.

@FlameRunner: W sumie racja, ale ja zastosowałem też dlatego, że z uwagi na domowe wykorzystanie drukarki zdarza się, że stoi nieużywana ponad miesiąc i na ten czas luzuję napięcie