Wpis z mikrobloga

Czołem #dotnet'owcy, pytanko mam.
Mam sobie dynamicznie generowany html przez na MVC po modelu w aspxach w projekcie.
Mam widok dla modelu A, potem dla B, itd, wszystko wrzucam w duży kontener Z wyrzucany na ekran w widoku.
Oprócz generowania htmlki w pliku aspx A mam też jakąś logikę napisaną w C# ze zmiennymi. I teraz chciałbym skorzystać z tych zmiennych c#powych widoku A/B w widoku Z bo piszę tam skrypt JavaScriptowy który będzie dodawał mi pewne animacje i ustawienia domyślne w zależności od logiki w modelu A i B.

I teraz jak to zrobić? Zrobiłem to tak że w modelu A oprócz działania na logice tworzę sobie jeszcze ukryte w przeglądarce labelki mające id do których wrzucam zmienne cszarpowe i potem pobieram sobie wartość w tych labelkach w widoku Z i konwertuje na zmienne w JavaScripcie. No i działa. Ale czy to prawidłowe?

Ogólnie chodzi bardziej o kwestie estetyczne, to że ktoś będzie mógł sobie to zmienić w widoku w developerze w chromie nic to nie robi, więc teoretycznie może to iść po froncie. Ale chcę wiedzieć jak to powinno się zrobić zgodnie ze sztuką.

#pytanie #programowanie #javascript
  • 1
@JBFC: zrob obiekt z JS z takim setupem z backendu i wrzuc go sobie w global scope czy gdzie tam chcesz, albo zaciagnij ten setup ajaxem. wsadzanie tego typu danych w elementy DOM to sredni pomysl