Wpis z mikrobloga

Zamierzam zakupić #ps4 - głównie do rozgrywki sieciowej w Fifie 19, która nadejdzie. Konsola będzie znajdować się w moim pokoju, który znajduje się 8 metrów w linii prostej od salonu, w którym znajduje się router Tp-Link wr340g. Problem jest taki, że znajdując się w pokoju posiadam problemy z pingiem - jest on wysoki. (Przebywając w salonie ping spokojnie 20-30ms, w pokoju ~100ms)
Podobne problemy są z zasięgiem i łącznością. Pytanie do Was - co uczynić w takowej sytuacji? Jak tanio wzmocnić sieć?
#sieci #wifi #informatyka
  • 10
@Speroni: kabel przeważnie jest w zestawie, ale tak potrzebny jest - z gniazdka wychodzi ethernet i wpinasz w to skrętke, z drugiej strony kabla do konsoli i śmiga.
Po drugiej stronie drugie urządzenie analogicznie tylko do routera.
Nie trzeba wiercić itp, ping bardzo dobry, transfer również. 3 lata na tym działam
@alienv: Mistrzu, nie rozumiem za bardzo. Taki kabel będzie mi leżał na podłoże? Nie chce mi się wiercić w ścianach, dodatkowo kabel ten będzie musiał przechodzić przez łazienkę. Jest jakiś poradnik co do tego?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Speroni: jest, mnóstwo, poczytaj w linku ci dałem wyżej, masz opisane jak to działa i jak podłączyć lepiej niż ja to zrobię i z obrazkami ( ͡° ͜ʖ ͡°)