Wpis z mikrobloga

Pierwsze duże zadanie u kierownika na biurku. Jak wsio pójdzie tak jak trzeba, to we wrześniu (tyle się czeka za oprawami) 80 starych rtęciowych i sodowych lamp w pewnym miejscu będzie zastąpionych takimi cudeńkami jak niżej (ʘʘ)


Teraz muszę tam podjechać w nocy ze sprzętem i ładnie to obfocić i nagrać jak teraz to świeci, a po wymianie zrobić drugą sesję z efektem już po.

I tak oto z projektowania lampek rowerowych przerzuciłem się na oświetlenie drogowe xD


#pracbaza #finskalampkarowerowa
Migfirefox - Pierwsze duże zadanie u kierownika na biurku. Jak wsio pójdzie tak jak t...

źródło: comment_pY9qG2pQqS5RSJqQVJwDasKE1FIpyXm1.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@Migfirefox: Dlaczego kupuje się takie lampy po około 1500 zł? 6000 lm można zrobić lampą metalohalogenkową 70 W, która by dawała lepszej jakości światło i kosztowała - tak mi się przynajmniej wydaje - ułamek tej ceny.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@FlameRunner: 1500? To chyba liczysz z Citytouchem od Philipsa. Tu będzie 700-800 zł.
Do tego moc. To co będę montował ma 40 watów, a to przy kilkuset lampach ma spore znaczenie. Do tego można lepiej sterować jasnością (moje będą miały zaprogramowane zasilacze, żeby o określonych godzinach świeciły trochę słabiej).
No i koszty konserwacji. Tu stawiasz LEDa i zapominasz o nim na 5-10 lat, chyba że oprawa się popsuje to leci do
  • Odpowiedz