Wpis z mikrobloga

Jest pan prezesem federacji hiszpańskiej, kilkadziesiąt godzin przed pierwszym meczem dowiaduje się, że selekcjoner podpisał kontrakt z klubem i po mundialu odchodzi. Co pan robi?

Zwalniam go w pięć minut. Chodzi o to, w jaki sposób wszystko się odbyło. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której informację o tym, że Adam Nawałka poprowadzi po turnieju AC Milan, przeczytałbym na Twitterze albo w mediach. Gdyby Adam chciał zostać szkoleniowcem Milanu, byłbym zadowolony, ale zrobilibyśmy to inaczej. Jeśliby przyszedł i powiedział, że po mistrzostwach odchodzi, pogratulowałbym i zorganizował wspólną konferencję prasową. Gdyby postąpił tak jak Lopetegui, nie wahałbym się ani sekundy.


W sumie, czego ja się spodziewałem po Bońku. Na pewno nie rozsądku xD

#pilkanozna #mundial #ms2018 #reprezentacja #gownowpis
  • 11
@JaSzwajcar: Prezes nie jest ważniejszy od reprezentacji.
@marcelus: hiszpański selekcjoner w żaden sposób nie zaburzył toku przygotowań do największej imprezy świata. Jego przyszłe odejście jest bez znaczenia dla reprezentacji.
@marcelus: @JaSzwajcar:

Sytuacja jest o wiele bardziej skomplikowana, jeśli przyjrzy się jej z każdej strony. Natomiast jeśli ktoś, kto jest odpowiedzialny za krajową federację, gdzie obraca się dziesiątkami milionów złotych (w przypadku PZPN) w 5 minut podejmuje decyzję na podstawie swojej urażonej dumy a nie interesu drużyny, to ja #!$%@? nie mam pytań.

Można to było rozwiązać lepiej, a przez takie idiotyczne podejście, czyli bezmyślne #!$%@? ludzi na gorąco, podzielony
@wjtk123: Kolejni selekcjonerzy wiedzieliby, że mogą nim pomiatać jak chcą.
@bezbekpol: Jasne można niby wymagać jakiś przeprosin i tak dalej, ale raczej i tak przez cały turniej ciągnęłyby się przepychanki na lini prezes-selekcjoner.
@JaSzwajcar: Co to znaczy ,,pomiatać"? W kontrakcie była klauzula odstępnego i została aktywowana - najzwyklejsza decyzja biznesowa.

Przemyśl to, po jednej stronie masz:
- dobro reprezentacji mającej szansę na mistrzostwo świata.
- a co masz po drugiej stronie? Wymień kilka punktów i zastanów się, czy którykolwiek jest ważniejszy od tego powyżej.
@wjtk123 nie jest bez znaczenia. Piłkarze reprezentacji Hiszpanii pochodzą m.in z realu i barcelony czyli największych wrogów. I nagle przed wielkim turniejem, trener który ma spajać całą drużynę decyduje się stanąć po jednej ze stron. Lekka dezorientacja w szeregach kadry i chaos bo kto wie czy wybory selekcjonera nie są podyktowane osobistymi sympatiami i przyszła praca a niedoborem drużyny. Tworzy się chaos. Oczywiście pomijamy kwestie godności reprezentacji