Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@BratProgramisty wytrącania się związków chemicznych stanowiących prawidłowe lub patologiczne składniki obecne w moczu. Tworzeniu się kamieni sprzyja zastój moczu oraz obecność w nim, np. złuszczonych nabłonków, wokół których wykrystalizowują się sole. Wytrącaniu się soli sprzyja również zagęszczony mocz powstający w wyniku przyjmowania zbyt małej ilości płynów lub obecności w organizmie siarki lub metali ciężkich takich jak ołów do tego wapń, sól, białko
@BiesONE czy w badaniach moczu idzie wykryc ze ktos ma kamienie ?
Albo moze byc tak ze czlowiek.zyje z kamieniami cale zycie i jest ok (bo sa male) ?
Jakie badanie jest najlepsze (badania obiektywne) do wykrycia czy ma sie kamienie ?
@Adamus56 czy w badaniach można wykryć? Nie wiem.
Nie znam się wrzuciłem to jako ciekawostkę tylko którą znalazłem. Z tego co się orientuję to u faceta jest #!$%@? z kamieniami jeśli już jakiś trafi do układu moczowego pomóc równa się to z małym porodem i ból jest nie do wytrzymania
@Adamus56 miałam podejrzenie kamieni w nerkach, ale okazało się, że to kamienie w pęcherzyku żółciowym (objawem były bóle pleców), niemniej zdążyłam przeczytać o tym wszystko co mogłam :)
Zdjecie jest takim dosc skrajnym przypadkiem,czesciej zdarzaja sie kamienie "pojedyncze" czyli kest ich tam kilka. Nie robi sie badan przesiewowych ma kamienie bo nie ma takiej potrzeby w zasadzie. O kamieniu sie dowiesz jak zaboli i zapewniam,nie ma twardziela ktory by to godnie zniosl bo bol jest jednym z tych gorszych. Sam mialem zaledwie piasek ktory mnie unieruchomil na pare godzin, a i w robocie widzialem co ludziom wyjmowali-podziwiam ze ktos z
@Olanna: @Adamus56: w ogolnym badaniu moczu nie wykryjesz kamieni tylko pH, leukocyty i krew. USG nie jest "gold standard" na kamienie tylko TK. A bol sympyomatycznego kamienia w moczowodzie jest wg wiekszosc wypowiedzi pacjentek gorszy niz porod.;)