Wpis z mikrobloga

Kupiłem ostatnio JJRC H36, dziś przyszedł mi Eachine E011 i ogólnie masę zabawy dają te małe drony. W poście użytkownika @Wu70 (o zachęcaniu do rozpoczęcia zabawy z dronami ) jest też mowa o kupnie kamery i odbiornika do FPV. Naprawdę warto? Próbowałem ostatnio z jakąś Symą X5 z kamerą która działa po wifi, latało mi się tym tragicznie. Do dziś jest promocja na ROTG01 a nie chcę wyrzucać pieniędzy w błoto. Warto czy nie warto? Jest ktoś kto z fpv bawił się gorzej i woli ?tpv? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#drony #fpv #dron #h36 #e011
  • 9
@futh3r: obraz po wifi to jest tragedia - ani zasięg, ani stabilność, ani (przede wsyzstkim) opóźnienia nie pozwalają na sensowne latanie.
Obraz analogowy przesyłany po 5.8GHz - choć nawet wyświetlany na telefonie (o ile masz UVC OTG na usb obsługę działającą !) nie jest zły, tu opóźnienia rzędu 50-70ms pozwalają takim maleństwem sterować całkiem normalnie (nie to co przy wifi i 500ms opóźnienia i skakania obrazu ;) ) choć sam analogowy
@futh3r: warto warto! Jeśli telefon da radę to na rotg01 można bez problemów bardzo szybko latać ale polecam jeszcze bardziej dedykowane gogle.

Niestety wifi fpv potrafi mocno zrazić do fpv, ogromne lagi, zasięg tragiczny, najczęściej jeszcze malutki fov i generalnie nie da się tego używać.

@Brudne_Mysli: o widzę ev100, nie masz żadnych problemów z obrazem?
@Wu70: mam czarny pasek czasem na ułamek sekundy, bo to pierwsza wersja zamówiona w preorderze, ale mnie to praktycznie nie przeszkadza, bo latam rekreacyjnie. Nie robiłem żadnych modów tylko wymiana anteny i gąbki, aby oczy były bliżej ekranu.
@niechcenicka: wygląda tak samo, strzelam że jedyna różnica to napisy i logo :D nie widziałem tego wcześniej, ktoś kiedyś wrzucał link do tego samego z gearbest i chyba ostatecznie wynikało że to jest to samo. Trudno, już zamówione ( ͡° ͜ʖ ͡°)