Wpis z mikrobloga

Mam w piątek spotkanie służbowe w Poznaniu, więc pewnie wpadnę do waszego miasta w czwartek o 16.00. Nocleg będę miał na Gajowej, więc stąd rozpocznę zwiedzanie. Co według was jest naprawdę warte zobaczenia w te 6-7 godzin oraz jakie miejsce polecacie odwiedzić, aby zjeść coś dobrego?
#poznan
  • 11
  • Odpowiedz
@Krimson: Skoro Gajowa to zabytkowa zajezdnia tramwajowa. Potem w kierunku centrum przez rondo Kaponiera na ulicy Święty Marcin znajduje się zamek Cesarski wraz z całym zapleczem budynków tworzących ,,dzielnice cesarską"( Opera i inne banki pocztowe czy uczelnie). Idąc dalej tą samą ulicą dojdziesz w pobliże starego rynku a tam ratusz i fara :D
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Yonasz Dzięki wielkie. A powiedz mi czy warto wykupić zwiedzanie browaru? Albo wejść do jakiegoś innego zabytku?
@insystem O dzięki. Tylko jest dość spory wybór jeśli chodzi o knajpy. Coś konkretnie polecasz?
  • Odpowiedz
@Krimson: Chodzi Ci o Stary Browar? Jeżeli tak to jest to jedno wielkie centrum handlowe i nic nie radzę kupować przejdziesz się po wszystkich piętrach i dziedzińcach za darmo :D. A słynne browary Lecha znajdują się na drugim końcu miasta.
  • Odpowiedz
@Atk_to_na_tyle: Oczywiście można poświęcić cały czas na zwiedzanie browaru ale czy warto? Według mnie nie. Zwłaszcza że zaczyna na Gajowej a do zwiedzenia ma całe masy rzeczy wymieniłem takie na szybko. Ale równie dobrze może odwiedzić Jeżyce, Sołacz itp zależy od podejścia. :D
  • Odpowiedz