Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję złotego środka na trening barków. Trenuję od kilka dobrych lat, zmieniam cwiczenia, kombinuję, ale cały czas barki i ręce (biceps i triceps, bo przedramie stosunkowo duze) odstają od reszty. Macie jakieś pomysly?
#mikrokoksy #silownia
  • 9
  • Odpowiedz
@Lubie_zupe: a.. garbisz sie? co robisz na barki? jak wyglada czworoboczny? jak zrobisz 10 serii po 10 powtorzen OHP to co boli? Albo jak zrobisz taka sama ilosc wyciskania hantli siedzac od linii uszu do gory?
Do barkow jest pare trikow, mi tez nie rosly. Kiedys.
  • Odpowiedz
  • 0
@bst Nie garbie sie, aktualnie robie OHP, unoszenie na boki, unoszenie w opadzie i akcesoryjnie lezac na brzuchu na laweczce 45 stopni i unoszenie do przodu hantli. Nie robilem nigdy 10x10 wiec nie wiem czy boli, ale zapewne tak po takiej objetosci :D
  • Odpowiedz
@Lubie_zupe: No to przy wszelkich cwiczeniach na gore glowa ma byc wyprostowana a nawet odchylona do gory, barki sciegniete w dol (napiety najszerszy). Zmien OHP na wyciskanie hantli siedzac od ucha w gore, mozna lekko po skosie nawet. To samo z reszta cwiczen na gore, glowa ma byc wyprostowana. Permametne pochylanie glowy zaciska nerwy i nie ma mozliwosci ich prawidlowego pobudzenia.
  • Odpowiedz
@Lubie_zupe: Chodzi o takie odchylenie zeby nie stracic napiecia w barkach przy wyproscie, nie ma byc 45 stopni, bo w wyciskaniu z wysokosci uszu ciezar ma byc duzy. Zakumasz o co chodzi.
  • Odpowiedz
  • 0
@bst
Nie no pewnie, juz to robilem wczesniej, ale nie zwracalem nigdy uwagi na glowe. Staz mam dosc spory na silowni, tylko tak jak mowie, barki odstaja od reszty :P
  • Odpowiedz
@Lubie_zupe: Dorzuć sobie coś z większymi ciężarami w stylu np. wyciskopodrzutu, wtedy twoje wyniki w wyciskaniach z automatu powinny pójść do góry.
Jeśli nie masz problemów z mobilnością warto powyciskać sobie zza karku,możesz też spróbować różnych wariacji landmine press.
Do tego jakieś superserie wznosów na wysokich powtórzeniach (~20) i powinno być ok :)
  • Odpowiedz