Wpis z mikrobloga

  • 1
Eh pomóżcie bo nie wiem jak się do tego zabrać. Gram Koreą i próbuję pokonać Ming. Na razie zerwał ze mną trybut, ale mnie nie atakuje. Niby mam więcej developmentu, jestem 1 w rankingu potęg, ale jak ja mam 200 force limitu, to on ma 500. Mam 120 przychodu a on 280. Mandat ma delikatnie na minusie, bo -0.06, ale ciągle ma go 95. Jakieś rady jak się do niego zabrać? Jest rok 1620 #eu4
  • 8
  • Odpowiedz
@Pieko: jeśli chodzi o pieniądze, to możesz spróbować zwiększyć dochody przepychając trade Girin -> Nippon -> Hangzhou -> Philippines -> Moluccas -> Malacca i w Malacca collect + uczynić ten node swoim głównym nodem handlowym, myślę że mogłoby ci to zwiększyć przychody z handlu jeśli dobrze kojarzę zasady - może będziesz tutaj musiał zwiększyć swoją siłę handlową z Hangzhou żeby Ming ci nie kradł zbyt wiele

w sumie jeśli ktoś
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@stunning-rotary-phone Obecnie zbieram dochody w Nipponie i Molloucaus plus centrum handlowe na Malezji, jak anektuję Malai i zjem do końca Pasai to tak zrobię ja piszesz, bo narazie mam tam 20% dominacji
  • Odpowiedz
@Pieko: @Pieko: Jest jeden łatwy sposób na pokonanie Ming z mniejszą armią mianowicie:
-Zbuduj flotę większą niż Ming. Patrząc na twoje ziemie masz dużo navy force limit więc dasz rade.
-Zajmij tą wyspę na południu Chin armią ze statków. Rób tak dopóki Ming nie wyśle tam ok połowy armii.
-Jeśli się uda wyślij armię żeby zajęła to przejście pomiędzy wyspą a lądem.
-Gdy zajmiesz prowincje chroń jej, żeby Ming jej nie przejęło i
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Smutny_Sum Nie rozumiem za bardzo. Mam na tą wyspę wysłać armie? Jeśli tak to Ming nie przyjdzie tam z połową armii, tylko z 50-100k, ale pewnie po prostu coś źle zrozumiałem
  • Odpowiedz
@Pieko: AI często wysyła tam właśnie bardzo dużo jednostek. Florryworry jak grał omanem to ming wysłału tam chyba z 300k jednostek, a nawet jeśli zaparkuje tam 100k to bedzie dostawał pewnie z 10k atrition na miesiąc, więc nie dość ze traci wojsko to musi płacić ze uzupełnianie i nie zrobi tylu najemników.
  • Odpowiedz