Wpis z mikrobloga

Witam,

postanowiłem złożyć komputer na stronie morele niestety nie znam się na tym za bardzo. Obejrzałem trochę poradników na yt ale za dużo z tego nie rozumiem. Dlatego postanowiłem prosić was, drodzy przyjaciele, o pomoc. Jeśli ktoś z was jest w stanie odpowiedzieć na kilka z moich pytań albo może mi doradzić w jakiejś sprawie, będę wdzięczny.

1. Gdzie lepiej złożyć i kupić komputer? Na xkom czy morele?
2. Słyszałem o kodach promocyjnych na stronie morele. Dzięki nim ponoć można złożyć komputer za tylko 1zł. Czy to prawda? Jeśli tak to gdzie mogę taki dostać?
3. Czy części, które wybrałem są "dobre"? Chodzi mi głównie o to czy mogę dostać coś lepszego w podobnej cenie albo czy nie przepłacam.
4. Czy komputer, który zamierzam kupić będzie kompatybilny?
5. Czy zainwestować w dodatkowe chłodzenie?

Procesor: Procesor Intel Core i5-8400, 2.80GHz, 9MB, BOX Cena - 769,00 zł
Karta Graficzna:Gigabyte GeForce GTX 1060 Windforce OC 6GB GDDR5 Cena: - 1359,00 zł
Płyta Główna: MSI B360M PRO-VDH Cena - 325,00 zł
Pamięć RAM: Ballistix DDR4 Sport LT 8GB/2400 CL16 Cena - 340.90 zł
Zasilacz: SilentiumPC Vero L2 500W Cena - 179,00 zł
Obudowa: SilentiumPC Regnum RG2 Pure Black Cena - 139,00 zł
Dysk Twardy: Toshiba P300 1TB Cena- 155,00 zł

Ceny ze sklepu morele.net (05-06-2018)

Chce tylko dodać, że nie zależy mi na niesamowitym sprzęcie za niesamowitą ilość gotówki. Wystarczy mi w miarę wydajny sprzęt do grania. Nie chce też wydać więcej niż 3500 zł.

#pomoc #komputery #xkom #morele

Z góry dziękuje za pomoc!
  • 3
@Cukoe: Ja robię tak, że kupuję części z 2-3 sklepów, np. z jednego zamawiam więcej kurierem, a z innych z odbiorem osobistym.

Kody do morele znajdziesz na purepc oraz fanboy, jak dopiszesz "zestawy komputerowe" to tobie wyszuka.

Płyta główna jest spoko, ale jak znajdziesz jakąś z radiatorem na sekcji zasilania (tam przy procesorze) to byłoby lepiej.

RAM jeśli znajdzie się w zbliżonej cenie o częstotliwości 2666MHz to też lepiej.

Obudowa wg