Wpis z mikrobloga

#krugermatz #telewizory #elektronika #tv

@TRicKYmAn: wołam, gdybyś był zainteresowany, a innym zostawiam nowy wpis pod tagiem #krugermatz (w nawiązaniu do tego wpisu):

Byłem oglądać ten TV na żywo. To już raczej nie jest matryca Samsunga - niestety. Obok stał starszy model 55" i obraz wyglądał 10x lepiej. Na tym 65" brakuje czerni - są tylko szarości ;) Można go poskręcać w ustawieniach i jest całkiem znośnie, ale wtedy sprawdzi się wtedy tylko w dość ciemnym pomieszczeniu, bo matryca okrutnie odbija światło. W sklepie wyglądało to biednie, w domu pewnie można by z tym żyć. No i na TV patrzyłem z dołu pod sporym kątem - z daleka było nieco lepiej, więc myślę, że kąty patrzenia (w pionie) też będą tu problemem, za to gdyby ustawić TV na wprost oczu, będzie całkiem nieźle.

Generalnie dobry wybór dla kogoś, kto nie zmieniał telewizora od dawna (albo działa na jakimś budżetowym LCD/plazmie) i szczypie się z kasą, bo za 2799 zł (!!!) dostajemy działający sprzęt naprawdę niezłej jakości. No i po włączeniu filmu z HDR pojawia się trochę "normalnej" czerni, więc ratuje to nieco sprawę, natomiast daleko mu do porządnego HDR, jakie znamy z droższych marek.

Co ważne: YouTube śmiga w 4K bez przycinania, nie było się do czego przyczepić, serio. Menu proste, szybkie (szybsze niż na moim 3-letnim smarcie). Niestety, przesiadka z LED Samsunga jest jak dla mnie niewykonalna. Lepiej dopłacić kafla i kupić 65" MU z niższej serii (6xxx) - wyższe (od 7 w górę) kosztują 2k zł więcej, co jest dla mnie bez sensu, chociaż różnica jest zdecydowanie widoczna. A jeśli ktoś ogląda TV wieczorami, nie ma telewizora na wprost okna i nie oczekuje cudów, to naprawdę Kruger może bardzo pozytywnie zaskoczyć. To obecnie najtańsze 65" na rynku i życzę firmie jak najlepiej - a nuż zdecyduje się zrobić model o 500 zł droższy z lepszą matrycą, wtedy będzie kozak.
źródło: comment_zNPgF3sBRMom1Aym20ApX697pkzESs1t.jpg
  • 4
@Funky666: nie no w sumie i tak jak patrzę to modele >60" kosztują po 2~tys. usd, to wypada z budżetu. A tak o nich pomyślałem bo ostatnio wyszedł 4S, który powinno dać się kupić <2000zł, ale to tylko 55".