Wpis z mikrobloga

Mireczki, pobrałem właśnie wersję demo (oczywiście ze wszystkimi dlc) - jakieś porady dla normika? Jaki kraj na początek, w którym roku? O co chodzi z tymi wszystkimi wasalami, dworem, dziedziczeniem? Czy warto zagrać tutorial? Czy są jakieś nawyki z eu4, które mogę zachować (~700h w europce), których zdecydowanie zapomnieć? Przegląd tagu trochę mnie przeraził xd
#ck2
  • 10
To tak, jeśli jesteś kompletnie zielony, polecam Irlandię. Nauczysz się tam mechanik i interface'u bez prawie żadnych zagrożeń ze strony AI. Niestety, gra tam wydaje się nudna bo robisz ciągle to samo. Jeśli nie ogarniasz nic a nic to możesz pooglądać serie Arumby i innych youtuberów. Kiedy będziesz uważał się za gotowego na przejście na wyższy poziom, dobrym startem jest Hiszpania w 1066 i Polska w 1066 z powodu łatwości rozwoju (Dużo
Powiedz mi, przy kształtowaniu rady lepiej wybierać szlachciców/wasali nawet jeśli nisko urodzeni ludzie mają lepsze staty, czy pchać w jak najwyższe cyferki? Czy warto mieć 2-3 silnych wasali czy jak najwięcej słabych? Co ze swoją domeną - jak największa czy rozdzielać ziemie? Co też oznacza dokładnie crown focus, warto to robić? (Pytania z pierwszego oglądania interfejsu na pauzie xd)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Araon: ja bym zaczal od wylaczenia conclave, domeny zawsze trzymaj tyle ile mozesz (jej limit zwiekszasz poprzez prawa i umijetnosc zarzadzania swoja i zony), staraj sie trzymac hrabrtwa z max 2-3 ksiestw, jesli masz hrabstwo z ksiestwa swojego wasala to nie bedzie cie lubil, podobnie jest jesli bedziesz mial za duzo tytulow ksiazecych