Wpis z mikrobloga

Mirki!

Rozglądam się za pianinem cyfrowym dla siebie.
Jako dzieciak uczyłem się grać na pianinie (prywatne zajęcia z absolwentem szkoły muzycznej 2. stopnia).
Teraz chciałbym do tego wrócić i rozglądam się za zakupem pianina cyfrowego.

Wymagania:
* pełnowymiarowa, młoteczkowa, dynamiczna klawiatura 88 klawiszy
* dobrze brzmiące piano, kilka pianin elektronicznych, głosów organowych (głosy fletowe jak i pełne mikstury), padów, leadów - klawisz nie musi mieć 1500 brzmień, raczej po kilka dobrze brzmiących ze wspomnianych grup
* MIDI USB - byłoby świetne, ale nie jest najważniejsze - lubię od czasu do czasu wykorzystać go do zarejestrowania czegoś, tworzenia czy nawet zabawy w synthesia
* umiejscowienie na statywie

Jakie używane instrumenty możecie polecić?
Chciałbym wydać do 1.5k PLN. Jeśli z powrotem chwycę zajawkę, pomyślę o zamianie na coś lepszego/droższego.

Grywam tylko dla siebie, głównie muzykę popową, piano ballady, filmową, trochę jazzu, soul, czasami klasykę organową i fortepianową (głównie po to, żeby poćwiczyć warsztat). Instrument będzie stał w mieszkaniu i nie będzie przenoszony.

Pianino akustyczne nie wchodzi obecnie w grę - nie mam na nie miejsca i sąsiedzi go raczej nie zniosą.
Obecnie posiadam keyboard yamaha ypt 410 odgrzebany z czasów młodości - ma dobrze brzmiący głos fortepianu, ale klawiatura nie jest ważona (jak to w keyboardzie) - czas na coś lepszego ;)

#pianinocyfrowe #pianino #naukagrynapianinie #midi #roland #korg #kurzweil #szkolamuzyczna #yamaha
  • 7
@dziwak1
Dzięki za propozycję, trochę ponad budżetem, ale będę śledził aukcje, może wpadnie w dobrej cenie.

@tomtom666
Wiesz, nie chcę wydawać na początek dużo pieniędzy, jeśli nie mam pewności, że będe to rzeczywiście wykorzystywał ;) Możesz podać przykładowe modele? Który z nich poleciłbyś?
@piotrtrojan: z pianin cyfrowych - faktycznie pianin, a nie keyboardów - to chyba yamaha p45, mam wcześniejszy model (p35) i jestem bardzo zadowolony, ale tam nie masz wielu brzmień, tylko chyba 3 pianina, organy i coś jeszcze. Keyboardy będą miały z definicji więcej brzmień, ale gorsze klawisze. Za wiele nie doradzę, bo w sumie moja wiedza ogranicza się do "mam taki model i jestem szczęśliwy", ale wiem, że ceny pianin cyfrowych