Wpis z mikrobloga

Mam ofertę dla firm, chcę ją rozsyłać mailowo, na adresy firmowe znalezione w internecie. Nie mogę znaleźć sensownej odpowiedzi na temat jak wygląda to wszystko w świetle rodo. Czy adres firmy np robiebuty@robiebuty.pl to dana osobowa? Ja skłaniam się że jednak nie. Proszę o pomoc bo zaraz ocipieję ( _)

#rodo #firma #b2b #biznes #mailing #marketing #marketinginternetowy
  • 6
  • Odpowiedz
@dqdq1 z tego co słyszałem to jeśli firma udostępnia maila na stronie internetowej to można wysłać więc jeśli ja np. udostępniam maila kontakt@mari......ki.pl to możesz do mnie wysłać ofertę bez obawy o rododendron. Niech ktoś się jeszcze wypowie, ale wg mnie to dane udostępnione do kontaktu świadomie, publicznie, to nie baza danych.
  • Odpowiedz
  • 0
@dqdq1 wysyłanie ofert bez jawnej zgody na wysłanie oferty to przypał i to gruby. Możesz sobie w dowolnym miejscu znaleźć maila/telefon i bez zgody na otrzymywanie oferty jak wyślesz ofertę możesz mieć spore kłopoty.
  • Odpowiedz
@dqdq1: Nie możesz wysyłać niechcianych ofert handlowych. Ale możesz spróbować uzyskać na to zgodę ( ͡º ͜ʖ͡º) Zainteresuj się terminem cold mailing.
  • Odpowiedz