Wpis z mikrobloga

W Lednicy 100 tysięcy młodych ludzi
Na Marszu Niepodległości 100 tysięcy mlodych ludzi
Co roku tlumy na pielgrzymkach letnich
Podczas mszy akademickich pękają koscioły
Młodzież polska jest bardziej konserwatywna od starszych roczników

Jeśli trend się utrzyma Polska na serio może być fajnym miejscem do życia za pare lat.
#katolicyzm #polityka
  • 24
  • Odpowiedz
@ImInLoveWithTheCoco: To jest martwe w dużej mierze. Jest pewien przymus w tym względzie. Ja też praktykuję pewne elementy religii ze względu na presję rodziny. Bo nie wypada itd. A osobiście dawno bym to pierdonął albo podszedł do sprawy z innej strony. Ale wolę mieć święty nomen omen spokój. Ostanio mnie nawet zliczyli w październiku ale gdyby to ode mnie zależało to by mnie nie było w świątyni. Pilnują mnie więc
  • Odpowiedz
@ImInLoveWithTheCoco: Ja na twoim miejscu nie podniecał bym się tym konserwatyzmem wsród młodzieży. Jakieś 15 lat temu w mediach ciągle mówili o pokoleniu JPII. Podawali ile to młodych ludzi przyjechało na spotkanie z Papieżem, albo wzięło udział w pielgrzymce itp. a religijność cały czas sobie spada.
  • Odpowiedz
Spada liczba wiernych uczestniczących w Mszach Świętych. W 2016 roku w niedzielnej Eucharystii uczestniczyło 36,7% zobowiązanych katolików, a do Komunii Świętej przystąpiło 16%.


@szef_foliarzy: @fu8ch: Ponieważ ludzi w wieku 25-40 jest więcej niż w wieku 15-25. Chociażby w USA ludzie urodzeni po 2000 roku są dwa razy bardziej religijni niż mileniasi.
  • Odpowiedz
@ImInLoveWithTheCoco: A jak tłumaczyłem gimboateistom, że w ostatnich latach coraz więcej młodzieży w kościele (kosztem ludzi 35-50), to walili swoimi schematycznymi formułkami typu "religia zdycha, bo ludzie są coraz mądrzejsi, hłe hłe - w kościółkach to teraz pusto, nie?"

Ciekawe, że o pustych kościołach mówią ci, którzy tam nie chodzą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MagnaPomerania: Uhm, nie wiem w jakim Ty kraju żyjesz, ale tutaj w Polsce za taki donos masz więcej kłopotów niż ten ksiądz pedofil. Znam księdza, który doniósł na innego księdza i to jego zgnoili i odszedł z kapłaństwa, a domniemany pedofil został proboszczem i ma się dobrze. Muszą być zeznania kilku ofiar, a w Polsce ludzie się do tego nie przyznają, wolą się powiesić niż kiedykolwiek to ujawnić. Potwierdzone info.
M.....y - @MagnaPomerania: Uhm, nie wiem w jakim Ty kraju żyjesz, ale tutaj w Polsce ...

źródło: comment_J9WE5nAg3Dyfl60uqaM7xYP21bUo8jMs.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@ImInLoveWithTheCoco: Protesty w obronie sądownictwa, krytykowały sługusy partii totalnej pic stwierdzając, że oprócz tysięcy zgromadzonych ludzi są przecież ci, którzy zostali w domach, a więc ich nie popierają. To ilu młodych ludzi, poza wymienioną przez ciebie, obecną tam garstką nie było?
  • Odpowiedz
@ImInLoveWithTheCoco: Po pierwsze nie jest to cała prawda, zresztą wykop jest najlepszym przykładem. Po drugie często jest to tylko na pokaz lub pod wpływem rodziny i dlatego później takie osoby udzielają pod tagami #gimboateizm. Po trzecie ilość nie znaczy jakość, wystarczy porozmawiać z francuskim katolikiem i można poczuć różnicę.
  • Odpowiedz