Wpis z mikrobloga

@HerhontMistrz: To częsta 'barowa' zasada i wardzo wkurzająca. Już nieraz grałem z kimś, kto z premedytacją wbijał białą do łuzy, bo pozycja sprawiała, że dla mnie gra z linii była niewygodna.

A jeszcze niektórzy twierdzili, że przy graniu z linii biała nie może trafić w żadną bilę póki nie opuści połowy z stołu. Jak miałem wszystkie bile po tej samej stronie stołu co linia to musiałem po faulu (zagramym z premedytacją)
@HerhontMistrz: @Mamut100: @venomik: ta zasada i jeszcze kilka innych to zestaw "barowy", gdzie grało się na żetony. Dzięki takim udziwnieniom sztucznie wydłużało się grę na jednym żetonie.

Prawdziwy bilard promuje szybką grę i nie ma bata, żeby błąd przeciwnika ci utrudnił - zawsze to będzie na twoją korzyść.
@HerhontMistrz: Dodatkowo jeżeli biała wpadnie przy rozbiciu, można ustawić ją jedynie w polu bazy (jak rozbijasz to od bandy przy której stoisz do kropki/linii ograniczającej pole gdzie można ustawić białą) i trzeba jako pierwszą zagrać bilę znajdującą się poza tym polem.