Wpis z mikrobloga

Tylko debil w momencie zatrzymywania przez Policję może wykonać ruch sięgania po cokolwiek do kieszeni. Tylko skończony dureń jakich wiele na tym portalu i na świecie.


@CaleZycieZielony: No bo ludzie nie są zestresowani i nie popełniają błędów kiedy są zatrzymywani przez osobę, która legalnie może ci posłać kulkę.
  • Odpowiedz
@CaleZycieZielony: Bardziej patologiczne wg mnie jest przyzwolenie na takie sytuację. Jak dobrze poszukałem to gość z filmiku został uznany za niewinnego.
No i wg mnie 1/1000 niewinnie zabitych ludzi nie jest usprawiedliwiającą statystyką, ale każdy ma inny kodeks moralny.
  • Odpowiedz
Ja mam taki, że wolę 1 ofiarę śmiertelną niż 10. To jest prosty bilans i do tego się to sprowadza. Do bilansu liczbowego.


@CaleZycieZielony: Jednak nie ma co z tobą gadać. Nie mówimy o jajkach, które mogą się rozbić, ale o ludzkim życiu. Mam znajomych i rodzinę w USA no i nie są oni szczęśliwi z działań policji.
  • Odpowiedz
@miczal: Ale taki policjant wylatuje później lub dostaje wyrok, a pozostałych 999 robi dobrą robotę dzięki prawu i swoim przywilejom. Wysram teraz liczby z dupy, ale moim zdaniem dzięki systemowi USA i UK 99% procent policjantów amerykańskich może poprawnie i skutecznie wykonywać swój zawód i chronić obywateli, a tylko 90% brytyjskich robić to samo w swoim kraju. Prosty bilans 99>90 czy choćby 99>98. Sytuacji takich jak na filmie jest w
  • Odpowiedz
Sytuacji takich jak na filmie jest w Anglii zbyt wiele każdego dnia. Policjanci nic nie mogą zrobić. Nie mają podstaw prawnych do skutecznego chronienia obywateli.


@CaleZycieZielony: A to nie jest tak, że po prostu policjanc w UK są do "lekkich spraw", a cięższe sprawy z agresywnymi i uzbrojonymi napastnikami mają inne jednostki? Bo coś takiego słyszałem jakiś czas temu.
  • Odpowiedz
@miczal: I dlatego, bo w UK miałbym 10 razy większe szanse na zmierzenie się z taką sytuacją, niż w USA. Wy chcecie minimalizować wszystko do 0 bez efektów ubocznych. Nie da się. Możecie wybrać jedynie, czy efektami ubocznymi będzie 1 ofiara, czy 10. Tak upraszczając, to stajecie w pewnym sensie w obronie napastników. Dla Was najwidoczniej największą zbrodnią jest, jeśli ktoś straci życie z rąk policjanta. Jak z rąk terrorysty,
  • Odpowiedz
@CaleZycieZielony: W pierwszym przypadku, ktorym mowilem Policjanci nie zostali nawet zawieszeni. W drugim policjant dobrowolnie odszedl z pracy w zamian za $50000. W tym z filmiku zostal zwolniony, ale siedziec nie poszedl.

Czyli nieprawda jest

Kolego, oni oddają strzał w uzasadnionych
  • Odpowiedz