Wpis z mikrobloga

Hej Mirki z #remontujzwykopem #remont
Moja babcia znowu przewróciła się w łazience, chcę jej zamontować taki uchwyt przy sedesie do podtrzymania się. Mam wiertarkę, jadę do Casto po uchwyt i teraz pytania:
1) bede wiercił w kafelkach - czy potrzebuje specjalne wiertło?
2) od razu wiercic srednica pod wkret czy lepiej cienkim a potem poszerzac?
3) jak rozumiem wkret z koszulka normalny?
4) najtrudniejsze - jest jakas zalecana wysokosc na takie uchwyty?
  • 16
@regis_uszatek 1) w glazurze nie w kafelkach, ale potrzebujesz normalnego wiertła do betonu, tyle tylko że MUSISZ wyłączyć udar! 2)to pewnie będzie 6-8 kółek to od razu jedziesz takim ale jak się boisz to możesz najpierw małym 3) kółek zwykły, ew szybki montaż też może być, w sumie zależy z czego ściana 4) zalecana wysokością będzie tak jak babci wygodnie, chociaż pewnie jakieś tam porady są na necie
@regis_uszatek: Jak masz twarde płytki - kup dobre wiertło, nie z najtańszej półki bo się zajedziesz. Możesz najpierw wywiercić mniejszym - będzie łatwiej niż od razu duży rozmiar, zależy jaki jest docelowy.
3. Zależy z czego ściana, jeśli beton / pełna cegła, to nawet szybki montaż, jeśli nie wiesz co, to kup kołki uniwersalne. Raczej celowałbym w 8 - 10mm i dość długie, aby Ci to nie jebło, kiedy babcia będzie
Jednak się nie udało, fotki poniżej. Nawierciłem ale w połowie każdego otworu wietrło wpadało w pustą przestrzeń. Nie wiem, pustaki? Babcia i ciocia nic nie wiedzą, ja pamiętam że w pokoju były cegły. Inna kwestia budynek za lat 50tych nie wiem jaka była jakość materiału. I uchwyt wypada, wkręty w koszulkach nie trzymają wysuwają się. Czy są może koszulki i wkręty które mocniej się rozepchną? Połowę długości mam (gruba kafelka)
@skaza @
źródło: comment_v5QEHI9PgnW4JxoDStoA3DgLet4Kz2Y2.jpg
@regis_uszatek albo cegła dziurawka albo wielka płyta. To dziwne bo jak w pustej przestrzeni się rozszerzy kółek to nie tak łatwo go wyjąć. Nie zrobiłeś dziury większym wiertłem niż kółek? Bo na pierwszym zdjęciu można by tak pomyśleć

Teraz możesz zrobić tak jak
@skaza Ci podpowiada, tylko rób to w miarę szybko i nie odkładaj tubki na długo, chyba że kupisz kilka "dozowników" "mieszalników"
@regis_uszatek: Czy ja wspominałem o dłuższych kołkach i uniwersalnych a nie ten badziew w zestawie, który tylko w betonie trzyma? Prawdopodobnie masz kafelki naklejone na płytę gk na placki - stąd pustka. Albo kotwa chemiczna albo taniej po prostu dłuższe kołki. Tak czy inaczej starałbym się złapać trochę więcej ściany niż za same kafelki - zwłaszcza przy takim uchwycie.