Wpis z mikrobloga

Mirki, jak ustawić YI 4K+ do nagrywania, żeby później dobrze się robiło kolor korekcję?
Myślałem nad: -1 EV, ISO 400, profil kolorów płaski i najniższa możliwa ostrość, co sądzicie?
I zastanawiam się nad rozdzielczością, docelowy film będzie w 1080, bo w 4k nie za bardzo poszaleje z FPS a chce zrobić kilka ujęć slowmo, więc 1080/120 wydaje mi się ok.
#yi #yi4k+ #filmowanie #montazfilmow #kamerasportowa
  • 6
@Repo: nie wiem jak ta kamerką nagrywa. Musiałbyś porobić testy i porównać, ostrość możesz dodać później w programie. Jak dobra słoneczna pogoda to EV na -1 pewnie będzie ok.
@Repo: ogólnie bardziej przyszłościowo. Za parę lat taki materiał będzie lepszy, a takie 2,5k jest po srodku, nie trzeba mocnego kompa do obróbki i dobrze wygląda. Już teraz na YT bardzo dużo ludzi wrzuca w 4k, więc docelowo to jest najlepsza rozdzielczość. Dodatkowo nie po to chyba kupowałeś kamerkę 4k60fps żeby w full hd wrzucac.
@Airon1337 w sumie racja. Tzn 4k nie chce z tego względu że ilość FPS mi spada i ogólnie jakoś tak nie jestem przekonany. Mój laptop spokojnie uciagnje 4k :)