Wpis z mikrobloga

95% wszystkich plastikowych śmieci wpływa do światowego oceanu z dziesięciu rzek.

Dwie z nich znajdują się w Afryce, a osiem w Azji.

UE oczywiście już planuje zbawić świat kolejnym zamordyzmem wymierzonym w Europejczyków i chce zakazać sprzedaży jednorazowych produktów z plastiku.

Oczywiście neuropki, którzy lubią czuć kamasze na mordach, już świętują kolejny zamordyzm i twierdzą, że to w jakiś sposób uratuje Ziemię przed kij wie czym, 1 2 3 bo UE kolejnym zakazem obejmującym wyłącznie Europejczyków, poprawi jakąś tam statystykę o 0.01%, ale nijak nie będzie wywierała żadnego realnego nacisku na kraje, które najbardziej syfią i dalej będzie z nimi prowadzić interesy w najlepsze.

Ten zakaz rozwiąże problem syfów w morzu, tak jak zakaz handlu w niedzielę uratował kasjerki przed niechodzeniem do parku w weekend, no ale jak ten bzdurny zakaz wprowadza UE, to widać musi być lepszy, bo z Zachodu, bo tam to nawet żule pachną Chanel no. 5 XD

Nie dziwcie się zatem więcej, gdy w Polsce wprowadzane są kolejne zakazy i ograniczenia, bo to wynika bezpośrednio z natężenia homo sovieticusów w naszym kraju, a kolejne rządy po prostu realizują oczekiwania wyborców.

#ciekawostki #uniaeuropejska #neuropa #4konserwy #bekazlewactwa
L.....i - 95% wszystkich plastikowych śmieci wpływa do światowego oceanu z dziesięciu...

źródło: comment_vvjsYWscpnjntRoR4TdnrpykqZDTdt8W.jpg

Pobierz
  • 106
  • Odpowiedz
Podpalają aby nie trafić na kontrole i kary


@ediz4:

Nie twierdzę, że Ty takie wnioski tutaj wyciągasz, ale jeśli ktoś wyciągnie z tego wniosek - a wiec kontroly i kary są winne, to płytko myśli. Tak samo jak gwałciciele lub porywacze mordujący swoje ofiary i pozbywający się ciał by uniknąc wpadki, tak samo tutaj zachowują się palacze śmieci.
  • Odpowiedz
Na dłuższą metę produkcja wszystkiego wpływa na środowisko - to takie strzelanie do wróbla z armaty


@ediz4: Pewnie, można by tworzyć mocniejsze przepisy, jeszcze skuteczniejsze, ale wtedy byłby jeszcze większy krzyk o "eurobolszewię". Ten przepis idzie w dobrym kierunku chociaż, nie jest tak że nie robią nic.
  • Odpowiedz
@tymczasowe_konto333: Nie - ten przepis to głupota. Większość śmieci plastikowych to reklamówki czy butelki a nie słomki. Gdyby uderzyli w reklamówki to by ich ludzie wynieśli więc pozorują troskę o środowisko takimi nic nie wnoszącymi obostrzeniami. Podobnie było z żarówkami.
@Piesmen: Może to Cię zdziwi ale ludzie śmiecą - a szczególnie w Azji. Tam przy większych rzekach żyją dziesiątki milionów ludzi.
  • Odpowiedz
Nie - ten przepis to głupota. Większość śmieci plastikowych to reklamówki czy butelki a nie słomki. Gdyby uderzyli w reklamówki to by ich ludzie wynieśli więc pozorują troskę o środowisko takimi nic nie wnoszącymi obostrzeniami. Podobnie było z żarówkami.


@ediz4: Żadna głupota, to że uderza się w mniejszy problem nie znaczy, że to nadal problem. Po pierwsze. Po drugie nie wiem czy sobie zdajesz sprawę, ale UE uderza też w reklamówki.
  • Odpowiedz
W tym temacie nie ma nic o reklamówkach. Jedyną zmianę którą zauważyłem to grubsze reklamówki w marketach ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@ediz4: Piszesz "gdyby uderzyli w reklamówki" a ja mówię, że uderzyli w reklamówki. Nie wiem co ma do rzeczy czy reklamówki są poruszane w tym temacie czy nie. To Ty reklamówki tutaj poruszyłeś szerząc błędną informację iż UE rzekomo nie uderzyła w reklamówki - implikuje to
  • Odpowiedz
@tymczasowe_konto333: No czyli nie uderzyli - to działania zastępcze. Podobne działania jak podatek od reklamówek w wyniku czego z naszych sklepów zniknęły cieńkie reklamówki a pojawiły się grubsze. To też miało na celu zmniejszenie ich używania. Uderzyli to w sztućce plastikowe. To może weźmy pierwszy link co wrzuciłeś - czemu do 2030 wszystkie sztućce nie mogą podlegać recyklingowi lub być wielokrotnego użytku? Dlaczego postanowili ich zakazać?
  • Odpowiedz
No czyli nie uderzyli - to działania zastępcze


@ediz4: Haha. No tak, to będziemy się teraz bawić w dyskusje językowe i dyskutować to co jest dla Ciebie uderzeniem a co nie. Uderzyli i tyle. Czy uważasz to za lekkie uderzenie czy nie, skuteczne czy nie to już inna sprawa i tak jak pisałem - nie mam ochoty o niej dyskutować. Możesz uznać że masz rację, że to jest nieskuteczne co robią,
  • Odpowiedz
Haha. No tak, to będziemy się teraz bawić w dyskusje językowe i dyskutować to co jest dla Ciebie uderzeniem a co nie. Uderzyli i tyle. Czy uważasz to za lekkie uderzenie czy nie, skuteczne czy nie to już inna sprawa i tak jak pisałem - nie mam ochoty o niej dyskutować. Możesz uznać że masz rację, że to jest nieskuteczne co robią, nie będę przekonywał że jest inaczej, bo nie wiem czy
  • Odpowiedz
Wyeliminowanie a zmiana materiału to jednak zupełnie inny poziom. Czy zakaz sprzedaży zapałek to to samo co nakaz zmiany składu chemicznego końcówki zapałki?


@ediz4: Ale to już Ci napisałem:

Czy z foliówkami działa tak skutecznie jak ze sztućcami? Nie mam pojęcia, być może masz rację i z foliówkami nie postępuje tak kategorycznie bo ludzie są do nich przyzwyczajeni.

Ja się z tym zgadzam, że to nie to samo. I nie widzę
  • Odpowiedz
o srodowisko trzeba dbac i to fakt niezaprzeczalny, aczkolwiek reakcje neuropy w tej kwestii to takie typowe lechtanie swojego ego i awansowanie samych siebie na "postepowych" i tych dobrych ;)


@steve__mcqueen: Równie dobrze można przepchnąć całkowity zakaz aborcji i rozwodów dbaniem o demografię, a całkowity zakaz ostrych przedmiotów dbaniem o bezpieczeństwo.
  • Odpowiedz