Wpis z mikrobloga

jestem nowy into #totalwararena ale chciałbym ogarnąć rzymską kawalerię. z tego co wyczytalem sa najciezsza jazda oprocz sloni. jakis tipy? z commanderow zgaduje, ze scipion. Cos jeszcze co musze wiedziec? a i jeszcze jakie itemy odnawialne brac.
  • 11
  • Odpowiedz
@kdcayte: nie grałem ale z tego co sie orientuje powinno się atakować pojedynczymi oddziałami dla najlepszego efektu a nie kupą jak barbarzyńcy. Ogólnie musisz uważać bo jesteś bardzo wolny i nie uciekniesz przed żadną kawalerią.
  • Odpowiedz
@LibertyPrime: rozumiem. tak w ogole tez masz czesto tak niezbalansowane gry? wczoraj miałem streak 5 gier kiedy nie miałem w drużynie absolutnie żadnych łuczników i 1 lub 2 kawalerie.
  • Odpowiedz
@kdcayte: różnie to bywa. A łucznicy sa tak mocni tylko na niższych tierach. Im dalej tym są słabsi. A im mniej kawalerii tym lepiej jak grasz kawalerią. Jak będziesz miał po 5 kawalerii na team zobaczysz jaka siekanka z tego wyjdzie ;]
  • Odpowiedz
@LibertyPrime: ehh tym razem poszlo o wiele lepiej. zostawilem dowodce w bazie, przeczekalem pierwsze ~3 minuty scoutujac ale to wszystko jak krew w piach (,) dwoma oddzialami "w terenie" rozwalilem lacznie 5 grup oszczepnikow poprzez szarże - sukces (nie wbijanie sie w melee). potem zabilem dowodca 2x lucznikow w bazie. a potem spamowaie "base, base" nic nie dalo, przyszli miecznicy i przejeli. ehhhhhhhhhhhh
  • Odpowiedz
@LibertyPrime: w większosci gier przegrywam przez backdoory wiec pomyslalem o polaczeniu 2x footmen + archer. 1 footmen idzie do przodu, a reszta zostaje w bazie, do tego wziac perki odnawiale na budowanie zeby schowac lucznikow przez jazdą.
btw im dluzej gram tym bardziej sie #!$%@? w tej gierce mimo wieeeeelu bledów. te ostatnie waki sa tak ekscytujace
  • Odpowiedz
@kdcayte: Taka taktyka na dłuższa metę się nie sprawdzi. Jednym oddziałem bazy nie obronisz, a dwoma na froncie mało zdziałasz (łatwo Cię oflankują). Powiększ sobie mapę do maksymalnych rozmiarów i miej uwagę co się dzieje. Jak będziesz dobrze ogarniał to będziesz miał na tyle czasu, aby zareagować na przejęcie bazy. Hoplici na Miltiadesie są szybcy no i wytrzymali, powinieneś nim móc reagować na takie zagrożenia.

Jeśli kręci Cię kawaleria to na
  • Odpowiedz