Wpis z mikrobloga

@goomba-pl: W sumie zawsze mnie to zastanawiało, czemu Nintendo ma odwrotnie A/B i X/Y od takiego xKloca, Steam Controllera czy nawet PS (jeśli brać pod uwagę co dany przycisk robi, tj. akceptacja X i cofanie O na DualShockach). Nie chcę się kłócić kto od kogo zerżnął, zastanawia mnie sam powód zamiany :P

No i czy może na Switchu jest opcja systemowej podmiany klawiszy? Nieukrywam że przyzwyczajenie z pada od X'a czy
PS (jeśli brać pod uwagę co dany przycisk robi, tj. akceptacja X i cofanie O na DualShockach)


@asunez: w Japonii na dualshocku działa to odwrotnie (tzn. X to zaprzeczenie O to akceptacja) akurat jest to kwestia kulturowa. Układ sie nie zmienia.
@dqdq1: Co odpowiada za tą podmianę? Firmware pada? Wersja gry (JAP)? Oprogramowanie konsoli?

Albo inaczej zadam pytanie - żeby mieć odwrotnie funkcje tych klawiszy, co musiałbym mieć z Japonii - grę, pada czy konsolę? :P
@goomba-pl: Tak jak pisałem, nie chcę tu jakiejś wojny rozpętywać :P Sam układ by mi nie przeszkadzał, że B jest na dole a A po prawej, ale gdyby funkcjonalność też była odwrócona, tj. wtedy żeby B akceptował a A cofał :D

Edit: przeszkadzał to może za mocne słowo, po prostu przyzwyczaiłem się do innego układu
@asunez: tak na prawdę to nasz układ jest bez sensu. ⭕️❌ to dla Japończyków mniej więcej to samo co dla nas ✅❎ (mam nadzieję, że emoji się wyświetlają) i dlatego w japońskim playstation akceptuje się przyciskiem ⭕️, który jest na wysokości A w padzie nintendo. To przez zmianę funkcjonowania tych przycisków w Europie wszystko jest takie niespójne pomiędzy konsolami.
@dqdq1: @Arturex: Dobra, już się dowiedziałem co odpowiada za to, który klawisz w PS akceptuje, a który cofa i jest to oprogramowanie konsoli :) Na filmiku od Arhn.eu (link) w 8:15 widać w ustawieniach możliwość przełączenia zachowania tego przycisku.

Co prawda filmik jest o deweloperskim PS3, ale nie sądzę, żeby to miało znaczenie w tym wypadku.
@asunez: nie tylko system, od gry to też zależy. Czasami się to #!$%@? i np. są rzadkie przypadki gier, w których niektóre funkcje nie działają w japońskiej wersji, bo sobie wspaniali deweloperzy z zachodu nie poradzili z tym wymagającym questem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale nie wiem jak to dokładnie wygląda, po prostu słyszałem o przypadkach starszych gier na ps3 w których japończycy nie mogą zdobyć trofeum/trofeów,