Wpis z mikrobloga

@Krathac: no właśnie w trójeczkę gram, ale pod względem klimatu to jakoś bardziej mi podpasował Skyrim, w sensie z gier podobnego klimatu/mechaniki
  • Odpowiedz
@bzam: no wiedźmin był taki średni imho, dobrze wykonany z każdej strony, ale fabuła przez połowę jest o side questach a potem jest klisza.
Niemniej jeżeli mówisz ze skyrim miał jakiś klimat, albo w jakikolwiek sposób lepiej niż poprawną mechanikę to nie umiem wziąć twojego zdania na poważnie.
  • Odpowiedz
@Bruske: nie chodzi o to, ta gra ma fabułę, skyrim też miał fabułę, ale jakoś ta wiedźmińska nie przemawia do mnie, nie mam pojęcia dlaczego xD
  • Odpowiedz
@Naxster: poważnie, w skyrima czułem że gram. Może to dlatego, że był na niego trochę większy hype, wszystkie smoki, giganty. Może to też przez to że był pierwszą gierką wykonaną w takim stylu, z takim światem i nowszą grafiką. No nie wiem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@bzam: nie lubisz słowiańskości może po prostu? Ja na przykład mam dość klimatów jak w Skyrimie (jacyś nordowie itp) i innych śniegów. Albo nie ogarniasz fabuły bo zaczynasz od trzeciej części?
  • Odpowiedz
@Bruske: też możliwe, na początku właśnie miałem pisać że klimaty nordyckie bardziej do mnie przemawiały. Jakieś porady jak zabrać się do tej gry? Bo może zacząłem od dupy strony.

#wiedzmin3
  • Odpowiedz
@bzam pomimo iż obie gry lubię mniej więcej tak samo, da się zauważyć większą pracę włożoną w Wieśka. Walka jest bardziej taktyczna niż skyrimowe "bij póki umrze i pij potiony". Fabuła jest bardziej spójna, kosztem ograniczenia możliwości. Questy poboczne są rozbudowane, a nie generyczne "idź i zabij" co w Skyrim jest na porządku dziennym. Lokacje są ogromne, miasta tętnią życiem, a nie 10 domków i mur i tyle.
Oczywiście wiele tych różnic
  • Odpowiedz
@bzam: nie wiem jak twoja znajomość fabuły, chociaż to raczej nie musi być jakiś mus, bo znajomy zaczął od trójki i uwielbia grę. Może podchodzisz do tej gry właśnie jak do Skyrima, który jest sandboxem, a nie jak do faktycznej gry fabularnej? Na siłę ciebie nie przekonam do lubienia tej gry, jej sukces polega właśnie na tym ile rzeczy robi dobrze i ile rzeczy robi lepiej niż inne gry.
  • Odpowiedz
@bzam: moje zdanie o skyrimie wyglada tak:

Włącz Unity. Jebnij landskape. Wrzuć trochę, byle jak budyneczków z asset store'a. Tych darmowych. Powsadzaj jakieś mostki, drzewka duperelki. Pobierz jakieś postaci darmowe. Nie będą mieć animacji ale to nie skzodzi. Porozstawiaj po mapie. Zespawnij się.
Masz grę równie "ładną" co skyrim. Równie klimatyczną co skyrim (jeżeli wszystkie domki były z jednego setu). Równie głęboką co skyrim. Równie angażująca co skyrim. Z takim samym
  • Odpowiedz
Lokacje są ogromne, miasta tętnią życiem


@ArtWrt147: tak bardzo to, Novigrad jest według mnie najlepiej wykreowanym średniowiecznym miastem w jakiejkolwiek grze komputerowej chyba (jeśli mówimy o całości gdzie możemy zwiedzić całą jego przestrzeń a nie wybrane przez twórców dzielnice). Te w Skyrimie nawet w porównaniu do poprzednich TESów wypadają dość słabo. Ogólnie Skyrima lubię, ale po latach widzę w nim coraz więcej wad, a w Wiedźminie z każdym rokiem widzę coraz
  • Odpowiedz
@Naxster @Bruske @ArtWrt147 może przysiąde spokojnie do fabuły i będzie lepiej, jestem może gdzieś nawet nie na początku, ale gra troche mechaniką przypomina mi Red Dead Redemption, #!$%@? wie dlaczego xD są elementy które kojarzą mi się z tą grą
  • Odpowiedz