Wpis z mikrobloga

Co chwilę na wykopie pojawiają się jakieś posty o dietach, zrzucaniu kilogramów itp.

Ja zawsze sobie myślę, fajnie, że ludzie o siebie dbają, mają jakiś cel, popracują nad sobą i wyglądają dzięki temu lepiej. Też bym tak chciała. Sama raczej odchudzać się nie będę (niedowaga here), ale mam inny problem, mianowicie strasznie się garbię. I zastanawiam się, czy ktoś z mirków też miał problem z zachowaniem prawidłowej postawy i jakoś się z niego wyleczył.

Zdarzało mi się robić ćwiczenia znalezione w sieci, ale nie przynosiły rezultatów i dość szybko z nich rezygnowałam (może za szybko). Ale jeśli jest na wykopie jakiś ekspert, może poradzi, wytłumaczy, zdopinguje? I pomoże mi i dziesiątkom innych mirków!

#pytanie #kiciochpyta #zdrowie
  • 16
  • Odpowiedz
@janeeyrie: Kij za koszulę.

A tak serio to ćwiczenia fizyczne. Ja też się garbiłem, ale od kiedy zacząłem okazyjnie się podciągać na drążku i robić pompki to już jakby mniej.
  • Odpowiedz
@janeeyrie:
kolega zmienil w domu fotel od komputera na taka duza pilke - balance ball czy jakkolwiek sie to zwie po naszemu (ze wzgledu na kontuzje kregoslupa) i opowiadal, ze na tym sie nie da siedziec inaczej niz w pelni prosto, bo ona zaraz odjezdza spod tylka. Koszt - 30pln, chyba warto sprobowac.
  • Odpowiedz
kup sobie pajączka


@tenji: Nie działa.

@opinel: Ja też zauważam u siebie minimalną poprawę kiedy regularnie pływam (4-5 razy w tygodniu). Ale to chwilowe. Zastanawia mnie jak to jest, że są ludzie, którzy niczego nie ćwiczą, a jednak nigdy się nie garbią.
  • Odpowiedz
@woj-tek1971: @janeeyrie:
Właśnie też(być może dzięki ćwiczeniom) wyrobiłem sobie nawyk ściągania łopatek. Teraz jak siedzę na krześle/fotelu i garbię się to zaczynam czuć jak łopatki wbijają się w oparcie powodując spory dyskomfort.
  • Odpowiedz
@ImYourPastClaire: Fakt, obcasy wymuszają ściągnięcie palców i generalnie całych nóg. Więc chodzi się znacznie wygodniej kiedy jesteś wyprostowana. Choć jestem tak beznadziejnym przypadkiem, że udaje mi się garbić nawet na obcasach. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@janeeyrie: może medytacja? Wtedy masz dwa w jednym. Medytacja wymusza siedzenie prosto i po jakimś czasie odruchowo się prostujesz. Przynajmniej u mnie tak jest
  • Odpowiedz